Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

"Wolontariusz Roku 2012" - znamy laureatów

Już po raz trzeci "Głos Wągrowiecki" zorganizował konkurs "Wolontariusz Roku 2012" o honorową nagrodę im. Pauliny Pawlak. Honorowy patronat nad projektem objął Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki oraz Rektor Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, prof. nzw. dr Lechosław Gawrecki.

Celem konkursu jest promowanie idei wolontariatu, a także pokazanie, iż nie brakuje osób, które z dobrego serca niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Chodzi również o zachowanie pamięci o Paulinie Pawlak, która mimo choroby była wolontariuszką.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek 11 stycznia, się w przeddzień trzeciej rocznicy śmierci Pauliny Pawlak, w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, do którego uczęszczała Paulina. Po raz drugi ZSP nr 1 był współorganizatorem uroczystości. Kryształowe serca otrzymali: w kategorii młodzież - Dominika Borucińska, absolwentka ZSP nr 2 w Wągrowcu, w kategorii dorośli - Barbara Lemańska z Wapna, w kategorii grupa - Szkolne Koło Wolontariatu "CORCULUM", działające przy ZSP nr 2 Wągrowcu. Tytuł Honorowy Wolontariusz Roku 2012 przypadł Barbarze Kirchner z Wiednia.

Wolontariusz Roku 2012 Wolontariusz Roku 2012 Wolontariusz Roku 2012 Wolontariusz Roku 2012 Wolontariusz Roku 2012 Wolontariusz Roku 2012 Wolontariusz Roku 2012

[... wstecz]