Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

SIERPIEŃ 2015

1 sierpnia - 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

[więcej ...]

LIPIEC 2015

31.07.2015 r. - Wyróżnienie Powiatu Lüneburskiego dla Michała Piechockiego

Wicestarosta Wągrowiecki Michał Piechocki otrzymał najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Powiat Luneburski. Jest to wpis do Księgi Honorowej oraz Złota Odznaka Powiatu Lüneburskigo.

[więcej ...]

29.07.2015 r. - W WĄGROWCU RUSZA PORADNICTWO ONKOLOGICZNE

W wągrowieckim szpitalu, w związku z uruchomieniem bezpłatnego poradnictwa onkologicznego dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego miał miejsce wykład inauguracyjny, który wygłosiła dr med. Joanna Stanisławiak - Rudowicz, specjalista onkolog. Pani doktor rozpocznie od sierpnia br. cykl porad i badań diagnostycznych dla mieszkańców.

[więcej ...]

28.07.2015 r. - DOPALACZE - "GADŻETY" ŚMIERCI, IM WIĘCEJ WIESZ TYM LEPIEJ CHRONISZ BLISKICH

O prewencji zatruć i śmiertelnych efektach zażywania dopalaczy rozmawiano we wtorek 28 lipca podczas konferencji zorganizowanej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

[więcej ...]

24.07.2015 r. - Obchody Święta Policji

W piątek 24 lipca odbyły się uroczystości związane z obchodami 96 rocznicy powstania Policji Państwowej. O godzinie 7:30 w kościele pw. św Jakuba Apostoła - fara odprawiona została msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Policji. O godz. 10:00 sali Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia.

[więcej ...]

"Orle Gniazdo" w Wągrowcu

26 lipca w Wągrowcu rozpoczął się X Światowy Zlot Młodzieży Polonijnej "ORLE GNIAZDO 2015"

[więcej ...]

07.07.2015 r. - Nagrody Starosty Wągrowieckiego dla najlepszych maturzystów z Powiatu Wągrowieckiego rozdane

W dniu 7 lipca 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu Starosta Tomasz Kranc w towarzystwie członka Zarządu Pana Jerzego Springer nagrodził najzdolniejszych maturzystów 2015 roku - tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wągrowieckiego.

[więcej ...]

05.07.2015 r. - V Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej w Łeknie

W niedzielę, 5 lipca w Łeknie odbył się V Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. W konkursie na najlepszą potrawę tradycyjnej kuchni wielkopolskiej i wielkopolską słodkość wzięło udział 9 drużyn: Koło Gospodyń Wiejskich w Tokarach - Powiat Turecki, Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnówce - Powiat Złotowski, Koło Gospodyń Wiejskich Posadowo - Powiat Gostyński, Koło Gospodyń Wiejskich Nowa Wieś Ujska - Powiat Pilski, Koło Gospodyń Wiejskich Sarbka - Sarbia - Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Koło Gospodyń Wiejskich Lipia Góra - Powiat Chodzieski, Koło Gospodyń Wiejskich Heliodorowo - Powiat Chodzieski, Koło Gospodyń Wiejskich w Oporzynie - Powiat Wągrowiecki i Koło Gospodyń Wiejskich w Sośnicy - Powiat Pleszewski.

[więcej ...]

04.07.2015 r. - Uroczystości Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu

Podczas uroczystości Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu, 4 lipca, w Hotelu "Pietrak" wręczono odznaczenia i wyróżnienia, a także podsumowano powiatowy konkurs krwiodawstwa, konkurs rodzinny i karmienia piersią.

[więcej ...]

CZERWIEC 2015

29.06.2015 r. - Narada dyrektorów placówek oświatowych

29 czerwca w Hotelu Pietrak odbyła się narada dyrektorów placówek oświatowych. Uczestników narady powitał starosta Tomasz Kranc. Podczas spotkania omówiono m. in. takie kwestie, jak organizacja roku szkolnego 2015/2016, minimalizowanie skutków niżu demograficznego, czy możliwości wsparcia dla powiatów w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

[więcej ...]

26.06.2015 r. - WODA ŻYCIODAJNA SUBSTANCJA - spotkanie w Grylewie

Koło Terenowe Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia "Krajowe Forum Kobiet", mając na uwadze wakacje i czas urlopów, zainicjowało spotkanie propagujące picie wody z kranu.

[więcej ...]

24.06.2015 r. - Podsumowanie XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Ekoimpresje 2015

W środę, 24 czerwca br. w Miejskim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy i wręczenie nagród XV Ogólnopolskiego Ekologicznego Konkursu Plastycznego Ekoimpresje 2015. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Celami konkursu jest popularyzacja wiedzy ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie właściwych postaw młodego pokolenia wobec środowiska naturalnego. Prace wykonywane są z materiałów odpadowych (papier, tektura, włóczka, drewno, opakowania foliowe itp.).

[więcej ...]

24.06.2015 r. - Warsztaty z genetyki w wągrowieckim szpitalu

Dziś w auli ZOZ w Wągrowcu przeprowadzone zostały warsztaty dla lekarzy i pielęgniarek z zakresu genetyki. Prof. Anna Latos - Bieleńska z Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej UMP Centrum Genetyki Medycznej Genesis wygłosiła wykład "Badania genetyczne jako niezbędne wsparcie diagnostyczne w praktyce klinicznej - kiedy i jakie?".

[więcej ...]

23.06.2015 r. - Spotkanie podsumowujące budowę wągrowieckiej obwodnicy

W dniu 23.06.2015 odbyło się spotkanie zorganizowane przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu podsumowujące zrealizowane inwestycje pt.
Budowa obwodnicy m. Wągrowiec w ciągu drogi wojewódzkiej nr 241
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 196 na odcinku Murowana Goślina-Wągrowiec

[więcej ...]

19.06.2015 r. - Koncert dla władz Wągrowca i partnerów przedszkola DoReMi

W piątkowym koncercie w siedzibie Przedszkola Taneczno-Muzycznego DoReMi udział wziął Robert Woźniak, członek Zarządu Powiatu Wągrowieckiego, który w imieniu Starosty Wągrowieckiego, na ręce dyrektor przedszkola, pani Eweliny Rybarczyk przekazał serdeczne życzenia i podziękowania dla dzieci za piękne przedstawienie i zaangażowanie opiekunów. Przekazując słodkości życzył dalszego prężnego rozwoju przedszkola, a dzieciom wspaniałych, słonecznych wakacji.

[więcej ...]

18.06.2015 r. - Podsumowanie programu edukacyjnego "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

W18 czerwca br. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się podsumowanie programu edukacyjnego "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby". W spotkaniu udział wzięli: Wicestarosta - Michał Piechocki, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego - Jacek Bielawski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu - Zbigniew Byczyński, Prezes Koła Środowiskowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu - Jan Maćkowiak, Kierownik Biura Spraw Obywatelskich i Zdrowia Barbara Linetty, nauczyciele wraz z dziećmi szkół i przedszkoli z terenu powiatu, które brały udział w programie edukacyjnym oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży zaangażowanych w projekt.

[więcej ...]

Finał Licealiady 2015

W Finale Ogólnopolskim w Piłce Ręcznej Chłopców, rozgrywanym w ramach "Licealiady 2015" drużyna szczypiornistów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu zajęła III miejsce, pokonując w ostatnim spotkaniu faworyzowanych szczypiornistów z CKS Szczecin 21:19 (9:12).

[więcej ...]

07.06.2015 r. - Wielki duchem, wielki sercem - ks. prałat Andrzej Rygielski przeszedł na emeryturę

W niedzielę, 7 czerwca w kościele pw. św. Wojciecha odbyła się uroczysta msza dziękczynna w intencji odchodzącego na emeryturę kapłańską ks. prałata Andrzeja Rygielskiego, który świętował jednocześnie 50-lecie święceń kapłańskich i 34. rocznicę pełnienia funkcji proboszcza parafii św. Wojciecha.

[więcej ...]

06-14.06.2015 r. - "V POWIATOWE DNI ZDROWIA"

6-14 czerwca 2015r. odbyły się jubileuszowe V Powiatowe Dni Zdrowia zorganizowane dla mieszkańców naszego powiatu. Ideą przedsięwzięcia była profilaktyka i promocja zdrowia.

[więcej ...]

06.06.2015 r. - Akcja honorowego oddawania krwi

Z okazji obchodów "V Powiatowych Dni Zdrowia", w minioną sobotę 6 czerwca w ambulansie na Rynku w Wągrowcu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi.

[więcej ...]

01.06.2015 r. - Dzień Dziecka w Szpitalu

1 czerwca br. z okazji obchodów Dnia Dziecka Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, Wicestarosta Michał Piechocki oraz Barbara Linetty Kierownik Biura Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odwiedzili Oddział Dziecięcy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. Każde dziecko przebywające w ten dzień na oddziale miało możliwość rozmowy z władzami naszego powiatu oraz otrzymało paczkę ze słodyczami.

[więcej ...]

01.06.2015 r. - Podsumowanie I Powiatowego Konkursu Filmowego "Wolny od uzależnień"

1 czerwca br. w Amfiteatrze Miejskim w Wągrowcu odbyło się podsumowanie wyników I Powiatowego Konkursu Filmowego "Wolny od uzależnień".

[więcej ...]

01.06.2015 r. - Dziś w Starostwie Powiatowym rządziły dzieci!

Dziś Starostwo Powiatowe odwiedzili uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu wraz z wychowawczynią Teresą Gąsiorek i jedną z mam Agnieszką Majorczyk.

[więcej ...]

MAJ 2015

31.05.2015 r. - Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu w powiecie wągrowieckim

31 maja obchodzony był Światowy Dzień bez Tytoniu, którego tegoroczne hasło obchodów brzmiało "Stop nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi". W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia chciała pokazać, iż nielegalny handel wyrobami tytoniowymi stanowi zagrożenie dla gospodarki oraz zdrowia obywateli, a także dla prawa i porządku publicznego.

[więcej ...]

27-30.05.2015 r. - Wizyta delegacji niemieckiej z Powiatu Lűneburskiego

W dniach od 27.05.2015r. do 30.05.2015r. na terenie Powiatu Wągrowieckiego gościła siedmioosobowa delegacja niemiecka z Powiatu Lűneburskiego. Goście byli uczestnikami projektu pn. "Wiejskie organizacje kobiece w Polsce i Niemczech - wymiana doświadczeń" wspieranego przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz współfinansowanego przez Powiat Wągrowiecki.

[więcej ...]

15-16.05.2015 r. - Konferencja "Silna Wielkopolska. Rozwój inicjatyw lokalnych w regionie" oraz Targi Ekonomii Społecznej w Pile

[więcej ...]

15.05.2015 r. - Obchody Dnia Strażaka

Uroczyste obchody Dnia Strażaka były okazją do wręczenia awansów i odznaczeń najbardziej zasłużonym strażakom zawodowym i ochotnikom z terenu powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

15.05.2015 r. - Zajęcia na basenie

W dniu 15 maja br. w Aquapark Wągrowiec pod opieką Pani Pauliny Pauty, Agnieszki Brodalla-Pilarczyk, Pana Tomasza Rożnowskiego oraz Pani Agnieszki Winieckiej-Czerwińskiej zostało zorganizowane jedno z trzech zajęć na basenie dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy, członków UKS MOS Gołańcz oraz dla mieszkańców powiatu wągrowieckiego (również dla osób tymczasowo zameldowanych na terenie powiatu wągrowieckiego) w tym dla młodzieży i osób dorosłych.

[więcej ...]

12.05.2015 r. - Konkurs plastyczny na projekt breloczka o tematyce antynarkotykowej.

12 maja br. w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na projekt breloczka o tematyce antynarkotykowej.

[więcej ...]

12.05.2015 r. - "Oddech słowa" - Małgorzata Osuch wydała drugi tomik poezji

We wtorek 12 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Osuch, promujące drugi tomik poezji Przewodniczącej Rady Powiatu "Oddech słowa".

[więcej ...]

09.05.2015 r. - Wyróżnienia dla strażaków OSP

[więcej ...]

08.05.2015 r. - Dzień Bibliotekarza

Z okazji przypadającego 8 maja Dnia Bibliotekarza starosta Tomasz Kranc uhonorował bibliotekarki pracujące w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu. Na ręce dyrektor PBP Elżbiety Rożnowskiej przekazał list z życzeniami, a wszystkie panie obdarował kwiatami.

[więcej ...]

08.05.2015 r. - 70. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

8 maja obchodziliśmy 70. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. By uczcić pamięć o ofiarach delegacje władz powiatu, miasta Wągrowca oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Wągrowcu złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze przy pomniku ku czci poległych w czasie II Wojny Światowej mieszkańców naszej ziemi.

[więcej ...]

Informacja o wyniku konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu

[więcej ...]

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

W najbliższy piątek, 8 maja wystartuje XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.
Punktualnie o godz. 10.00 na wągrowieckim Rynku w niecodziennej oprawie pojawią się bibliotekarki powiatowej książnicy, by dobrym przykładem zachęcać przechodniów do uczestnictwa w akcji "zarażania czytaniem", czyli KsięgoZbioru.

[więcej ...]

05.05.2015 r. - Mamy 11 zawodową rodzinę zastępczą w powiecie

5 maja Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc spotkał się z rodzina zastępczą Agnieszką Jasińską - Więckowską i Radosławem Więckowskim. Do tej pory małżeństwo było niezawodową rodziną, 5 maja podpisało umowę dotyczącą zawodowego wykonywania funkcji rodziny zastępczej. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Powiatowego Centrum Rodziny w Wągrowcu Edyta Owczarzak oraz koordynator Olga Rozmarynowska.

[więcej ...]

Matury 2015

W tym roku do egzaminu dojrzałości w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki przystępuje 465 absolwentów.

[więcej ...]

W Olesznie odsłonięto tablicę upamiętniającą posadzenie "Dębu Wolności"

Ochotnicza Straż Pożarna w Olesznie przyłączyła się w ubiegłym roku do akcji sadzenia "Dębu Wolności", aby w ten sposób upamiętniać 25. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 roku oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. Inicjatywa sadzenia "Dębów Wolności" jest realizowana wspólnie przez Kancelarię Prezydenta RP oraz Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

[więcej ...]

Święto Pracy

1 maja - Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 roku corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 roku.

Święto wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka dla upamiętnienia wydarzeń z pierwszych dni maja 1886 roku w Chicago, w Stanach Zjednoczonych podczas strajku będącego częścią ogólnokrajowej kampanii na rzecz wprowadzenia 8-godzinnego dnia pracy.

KWIECIEŃ 2015

27.04.2015 r. - Spotkanie organizacji pozarządowych

W sali 101 Urzędu Miejskiego w Wągrowcu odbyło się spotkanie organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Wągrowieckiego z przedstawicielami Starostwa Powiatowego, na które zaprosił Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej dla Subregionu Pilskiego.

[więcej ...]

26.04.2015 r. - Rajd rowerowy "45+"

W dniu 26 kwietnia 2015 r. odbył się pierwszy rajd rowerowy dla mieszkańców miasta i gminy Gołańcz.

[więcej ...]

25.04.2015 r. - "Złota Wieża" w Łeknie

25 kwietnia w Łeknie rozegrano Wojewódzki Turniej Szachowo - Warcabowy "Złota Wieża".

[więcej ...]

24.04.2015 r. - Otwarcie części rehabilitacyjnej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu

24 kwietnia odbyło się otwarcie części rehabilitacyjnej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. Na uroczystość, na zaproszenie Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca i pełniącej obowiązki dyrektora ZOZ w Wągrowcu, Krystyny Skrzyckiej przybyli: przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Paszyk, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jerzy Kado, profesor Wenancjusz Domagała z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz dr hab. Aleksander Barinow - Wojewódzki z Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Alicja Kobus, przewodnicząca Gminy Żydowskiej w Poznaniu, Maria Krupecka, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Obecni byli burmistrzowie, wójtowie miast i gmin z powiatu wągrowieckiego, Przewodnicząca Rady Powiatu Wągrowieckiego, Przewodniczący Rad Miast i Gmin z powiatu oraz Wicestarosta, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego, członkowie Zarządu Powiatu oraz radni Rady Powiatu.

[więcej ...]

20-23.04.2015 r. VII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 20-23.04.2015r. w Kołobrzegu odbył się ostatni, centralny etap VII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem "Usługi noclegowe w środkach transportu".

[więcej ...]

20.04.2015 r. - Uroczystość z okazji Światowego Dnia Zdrowia

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu odbyła się uroczystość, podczas której wręczono wyróżnienia i podziękowania młodzieżowym honorowym dawcom krwi i potencjalnym dawcom szpiku.

[więcej ...]

18.04.2015 r. - Witryna 2015

W sobotę 18 kwietnia w Sali Kina MDK w Wągrowcu odbyły się XVII Powiatowe Konfrontacji Szkolnych Zespołów Muzycznych i Tanecznych "Witryna 2015".

[więcej ...]

17.04.2015 r. Marcin Andryszak i Dominik Ślesiński wyróżnieni w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wągrowcu wyróżnieni wśród niemal 7,5 tys. uczestników siódmej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. O swoim osiągnięciu dowiedzieli się 17 kwietnia podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

[więcej ...]

17.04.2015 r. - Uczniowie ZSP nr 2 z wizytą w starostwie

W piątek 17 kwietnia w Starostwie Powiatowym gościła grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu. Celem wizyty było zapoznanie się z zadaniami i kompetencjami samorządu powiatowego.

[więcej ...]

17.04.2015 r. - To już 10 lat wągrowieckiego Hospicjum

W piątek 17 kwietnia odbyły się uroczystości poświęcone 10. rocznicy Hospicjum im. Miłosiernego Samarytanina oraz 15 - lecia Stowarzyszenia im. ks. Jerzego Niwarda Musloffa.

[więcej ...]

16.04.2015 r. - 30 lat pracy dyrektora MOS w Gołańczy

Dziś w gabinecie Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca gościł Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy Jacek Domagalski. Spotkanie było wyjątkowe, ponieważ pan Jacek obchodzi jubileusz 30-lecia pracy zawodowej.

[więcej ...]

15.04.2015 r. - Spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia

15 kwietnia br. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia.

[więcej ...]

11.04.2015 r. - Spacer śladami historii

Z inicjatywy Koła Terenowego Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia "Krajowe Forum Kobiet" w dniu 11 kwietnia br. odbył się spacer patriotyczny członkiń, sympatyczek i sympatyków Koła do miejscowości Bukowiec (gm. Wągrowiec, powiat wągrowiecki), miejsca masowej egzekucji Polaków rozstrzelanych w lesie, 8 grudnia w 1939 roku przez hitlerowców w ramach "akcji Tannenberg".

[więcej ...]

02.04.2015 r. - "Miłość mi wszystko wyjaśniła" - Widowisko Multimedialne ku czci św. Jana Pawła II

Przepiękne, wzruszające widowisko multimedialne pod honorowym patronatem Prymasa Polski Arcybiskupa Wojciecha Polaka oraz Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca przygotowane z okazji 10. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II przyciągnęło w czwartkowy wieczór spore grono mieszkańców powiatu. Pełen emocji spektakl zorganizowano w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu.

[więcej ...]

01.04.2015 r. - Wielkanoc w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Wapnie

[więcej ...]

MARZEC 2015

31.03.2015 r. - Impreza na 102 czyli VI Powiatowe Targi Edukacyjne

Znamienici goście, dynamiczne prezentacje, a przede wszystkim nasza wspaniała, utalentowana młodzież - tak w skrócie można podsumować VI Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbyły się 31 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu.

[więcej ...]

29.03.2015 r. - Doroczna Gala "Głosu Wągrowieckiego"

W minioną niedzielę w MDK w Wągrowcu odbyła się Gala "Głosu Wągrowieckiego", podczas której wręczono nagrody tygodnika.

[więcej ...]

28.03.2015 r. - Akcja honorowego oddawania krwi

Po raz pierwszy w tym roku, w minioną sobotę 28 marca w ambulansie na Rynku w Wągrowcu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "Krew darem życia".

[więcej ...]

Podsumowanie konkursu na Pisankę Wielkanocną

[więcej ...]

27.03.2015 r. - XI Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

27 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się podsumowanie etapu szkolnego XI Wielkopolskiej Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej, w którym uczestniczyli uczniowie z 3 szkół naszego powiatu: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy.

[więcej ...]

24.03.2015 r. - Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" Wągrowiec 2015

24 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom".

[więcej ...]

23.03.2015 r. - Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

23 marca w 6. wielkopolskich szkołach odbył się etap rejonowy XIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku do udziału w etapie rejonowym zgłosiło się 127 uczestników. Młodzież reprezentowała kilka powiatów m.in.: wągrowiecki, chodzieski, czarnkowsko - trzcianecki, wałecki.

[więcej ...]

20.03.2015 r. - WĄGROWIECKIE FORUM KOBIET PROMUJE DZIEDZICTWO KULINARNE WIELKOPOLSKI

Członkinie i sympatyczki Koła Terenowego Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia "Krajowe Forum Kobiet" w dniu 20 marca br. spotkały się przedświątecznie, w miejscowości Kuszewo (gmina Skoki, powiat wągrowiecki).

[więcej ...]

19.03.2015 r. - Spotkanie dla przedsiębiorców na temat funduszy MŚP

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców. Spotkanie zorganizowane przez Powiat Wągrowiecki oraz Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego poświęcone było tematyce zwrotnych i bezzwrotnych funduszy dla MŚP w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 -2020 oraz produktom dla MŚP oferowanym przez Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego.

[więcej ...]

Nie żyje Bogusław Barański

Z przykrością informujemy, że 25 marca zmarł Bogusław Barański, ceniony lekarz i wieloletni dyrektor wągrowieckiego ZOZ.

[więcej ...]

09.03.2015 r. - Powołanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku na kadencję 2015-2018

9 marca Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc wydał zarządzenie w sprawie powołania Komisji Bezpieczeństwa i Porządku na kadencję 2015-2018.

[więcej ...]

09.03.2015 r. - XV Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja"

W dniu 9 marca odbyło się w Wągrowcu XV Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja." W trakcie obrad walnego zebrania ukonstytuowały się nowe władze stowarzyszenia.

[więcej ...]

08.03.2015 r. - XVII Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej LZS

W niedzielę, 8 marca w wągrowieckich obiektach sportowych odbyła się XVII Zimowa Wielkopolska Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia LZS.

[więcej ...]

04.03.2015 r. - Wykład psychologa pn.: "Życie z nowotworem złośliwym"

4 marca br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu odbył się wykład dla słuchaczy Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pn.: "Życie z nowotworem złośliwym".

[więcej ...]

LUTY 2015

27.02.2015 r. - "Filip i Dominika na wycieczce", czyli Starosta czyta dzieciom w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Każdy chłopiec, mały i "duży" marzy o swoim własnym samochodzie. Mieć własne auto, to już coś, ale jeszcze do tego umieć je naprawić, to prawdziwa gratka. O tym mogły się przekonać dzieci licznie zgromadzone na warsztatach literacko-plastycznych w Bibliotece. Okazało się bowiem, że Starosta Wągrowiecki - Pan Tomasz Kranc, nie tylko jest nie lada lektorem, ale również i fachowcem w dziedzinie konstruowania własnego samochodu.

[więcej ...]

"Ferie w Paryżu"

Podczas ferii zimowych, w dniach od 20 do 25 lutego 2015 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu wraz z nauczycielami gościła we Francji.

[więcej ...]

Muzyczny jubileusz

Doczekaliśmy 10. edycji Powiatowego Konkursu Wokalistów "Graj Muzyka", który od początku organizuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

[więcej ...]

25.02.2015 r. - Radni powiatu obradowali

W środę, 25 lutego br. odbyła się druga część V sesji Rady Powiatu Wągrowieckiego. Podczas obrad radni przyjęli plan pracy Rady Powiatu na 2015 rok, wysłuchali sprawozdania Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu wraz z informacją o stanie porządku i bezpieczeństwa w Powiecie Wągrowieckim za 2014 rok oraz sprawozdania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu w zakresie ochrony przeciwpożarowej w naszym powiecie za ubiegły rok. Radni ponadto podjęli uchwały:
- w sprawie zmiany uchwały w sprawie upoważnienia do reprezentowania Powiatu Wągrowieckiego w Stowarzyszeniu Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja".
- w sprawie zatwierdzenia programu kontroli w Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.
- w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.
- w sprawie powierzenia Powiatowi Gnieźnieńskiemu prowadzenia w roku 2015 zadania publicznego pn. "Koordynacja Szlaku Piastowskiego na terenie województwa wielkopolskiego".
- w sprawie zmian w budżecie Powiatu Wągrowieckiego na 2015 rok.
Teksty podjętych uchwał będą opublikowane na stronie BIP starostwa.

23.02.2015 r. - Radni się szkolą

Powiatowi radni wzięli udział w seminarium nt. "Status prawny radnego powiatu".

[więcej ...]

23-28.02.2015 r. - "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

[więcej ...]

18.02.2015 r. - Powołano Radę Społeczną ZOZu

18 lutego podczas V sesji Rady Powiatu Wągrowieckiego, powołano Radę Społeczną przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

[więcej ...]

08.02.2015 r. - Moja wieś aktywna

W niedzielę 8 lutego w Gołańczy odbyła się gala konkursu "Moja aktywna wieś 2014/2015". Pierwsze miejsce na podium zajęło Morakowo, drugie wieś Tomczyce. Na trzecim miejscu uplasowało się Rybowo, które dodatkowo otrzymało od Powiatu Wągrowieckiego voucher na użyczenie kosiarki do pielęgnacji drogi powiatowej. Nagrodę przekazał Starosta Wągrowiecki, Tomasz Kranc wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Wągrowieckiego, Małgorzatą Osuch.

[więcej ...]

03.02.2015 r. - Rolnicy z Powiatu Wągrowieckiego protestowali przed starostwem

We wtorek 3 lutego o godzinie 10:15 przed budynek Starostwa Powiatowego w Wągrowcu przybyła grupa protestujących rolników z Komitetu Protestacyjnego Kółek Rolniczych i Innych Organizacji Rolniczych Powiatu Wągrowieckiego.

[więcej ...]

02.02.2015 r. - Wizyta Teatru "Kurtyna" z Krakowa

W dniu 02 lutego br. aktorzy z Teatru "Kurtyna" z Krakowa zaprezentowali spektakle w ramach programu profilaktyczno - teatralnego w dwóch placówkach oświatowych z naszego powiatu.

[więcej ...]

STYCZEŃ 2015

31.01.2015 r. - Między Wierszami 2015

Turniej recytatorski "Między Wierszami", organizowany już po raz ósmy przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, to przedsięwzięcie mające na celu popularyzację polskiej poezji współczesnej, czy, szerzej, dobrej literatury polskiej po roku 1945. Przy okazji to także konkurs, który wyłania z dużej grupy młodych recytatorów tych, którzy będą reprezentować nasz powiat na XXX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Poznaniu.

[więcej ...]

30.01.2015 r. - Przedstawiciel MON wizytował wągrowieckiego "Strzelca"

W piątek, 30 stycznia br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu odbyła się wizytacja wągrowieckiego oddziału Związku Strzeleckiego "Strzelec" której - w imieniu pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych gen. Bogusława Packa - dokonał pułkownik Witold Gniecki.

[więcej ...]

27.01.2015 r. - Rolnicy z Powiatu Wągrowieckiego protestowali przed starostwem

We wtorek 27 stycznia o godzinie 10.00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wągrowcu pojawiła się grupa protestujących rolników na czele z Wiceprezesem Wielkopolskiej Izby Rolniczej Bogdanem Flemingiem. Do protestujących, by wysłuchać ich postulatów wyszli Starosta Tomasz Kranc oraz Przewodniczący Komisji Finansów Obszarów Wiejskich i Strategii Rozwoju Powiatu Wiesław Ewertowski. Następnie Starosta poprosił zebranych o przejście do Sali sesyjnej i kontynuowanie rozmów, w których wziął również udział Wicestarosta Michał Piechocki.

[więcej ...]

23.01.2015 r. - Uczczono 70. rocznicę wyzwolenia Wągrowca

W piątek 23 stycznia Sekretarz Powiatu Andrzej Sebastyański wraz z Burmistrzem Wągrowca Krzysztofem Poszwą, Przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Byczyńskim oraz Wiceburmistrzem Bogdanem Smykowskim uczcili 70. rocznicę wyzwolenia Wągrowca, składając wiązanki pod tablicą pamiątkową przy ulicy Gnieźnieńskiej.

[więcej ...]

70. rocznica wyzwolenia Wągrowca

23 stycznia mija 70. Rocznica wyzwolenia stolicy naszego powiatu.
Przypomnijmy, że wycofujące się z Wągrowca wojsko niemieckie 21 stycznia 1945 roku podpaliło magazyny sprzętu sanitarnego znajdujące się w zabudowaniach klasztornych. Pożaru nie zdołano opanować i wtedy właśnie uległ zniszczeniu zabytkowy kompleks zabudowań klasztoru pocysterskiego. Dwa dni później 23 stycznia 1945 roku do miasta wjechało 12 radzieckich czołgów dowodzonych przez płk. Andrieja Paszkowa, które wyzwoliły nasze miasto.

"Primus Nominatus" dla firmy "Maszpol" z Podolina

Firma "Maszpol" Handel Maszynami Budowlanymi i Sprzętem Rolniczym oraz Transport Samochodowy Jan Dobroniecki z Podolina w gminie Wapno otrzymała prestiżowe wyróżnienie "Primus Nominatus" 2014 w kategorii przedsiębiorstwa mikro do 9 osób. Firma otrzymała Certyfikat Jakości "Srebrny Primus Nominatus" oraz statuetkę za szczególną dbałość o jakość świadczonych usług w zakresie sprzedaży i serwisu maszyn i urządzeń rolniczych.
W 2014 r. wyróżnionych zostało 27 firm. W tym zaszczytnym gronie znalazła się firma "Maszpol".
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

[więcej ...]

21.01.2015 r. - Komisariat w Skokach ma nowego Komendanta

W środę 21 stycznia odbyło się wręczenie rozkazu i jednocześnie powierzenie obowiązków Komendanta Komisariatu Policji w Skokach. Dotychczas tę funkcję pełnił podinsp. Jacek Matysiak. Jego obowiązki powierzone zostały asp. szt. Damianowi Zych.

[więcej ...]

17.01.2015 r. - Spotkanie noworoczne strażaków ochotników

Strażackie spotkania na początku każdego roku stały się już tradycją, dzięki której ochotnicy mają możliwość wspólnego dzielenia się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem o ratownictwie.

[więcej ...]

17.01.2015 r. - Wyniki IV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Konkursu dla Uczniów Szkół Podstawowych "Kleks-2015"

[więcej ...]

16.01.2015 r. - Wykład dotyczący epidemiologii nowotworów złośliwych

W dniu 16 stycznia br. dla słuchaczy Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeprowadzony został wykład pn. "Epidemiologia nowotworów złośliwych - fakt medialny czy rzeczywistość". Prelegentem był dr Dariusz Godlewski - Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu.

[więcej ...]

16.01.2015 r. - Wolontariusz Roku 2014

W piątek 16 stycznia ogłoszone zostały wyniki piątego konkursu Głosu Wągrowieckiego im. Pauliny Pawlak "Wolontariusz Roku 2014".

[więcej ...]

14.01.2015 r. - Odprawa roczna podsumowująca rok 2014

14 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Wągrowcu odbyła się roczna odprawa podsumowująca wyniki osiągnięte przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu w 2014 roku.

[więcej ...]

13.01.2015 r. - Powiat Wągrowiecki gospodarzem Zimowej Spartakiady

13 stycznia w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące XVII Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi o puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS, którego współorganizatorem i gospodarzem jest Powiat Wągrowiecki. W spotkaniu uczestniczyli działacze LZS z Prezesem Powiatowego Zrzeszenia LZS w Wągrowcu Markiem Szeszyckim, przedstawiciel Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS Ryszard Szukała, przedstawiciele starostwa i oczywiście włodarze powiatu: Starosta Tomasz Kranc i Wicestarosta Michał Piechocki.

[więcej ...]

12.01.2015 r. - Marcin Andryszak i Dominik Ślesiński z Wągrowca w finale VII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

[więcej ...]

11.01.2015 r. - Orkiestrowo!!! Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Na wągrowieckim Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jak zwykle było super. Mieszkańcy naszego powiatu sięgali do swych kieszeni by wspomóc szczytny cel. Były koncerty, występy, licytacje. Obraz ufundowany przez Starostę Wągrowieckiego Tomasza Kranca został sprzedany za 200 zł.

[więcej ...]

10.01.2015 r. - Nowa jednostka w OSP Runowo

Jednogłośnie zdecydowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Runowie o wyodrębnieniu we własnej strukturze Jednostki Operacyjno - Technicznej. Co daje pewne możliwości w pozyskiwaniu dodatkowych środków na działalność ratowniczo - pożarniczą.

[więcej ...]

07.01.2015 r. - 25 - lecie pracy zawodowej Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu

7 stycznia Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu Beata Korpowska gościła w gabinecie Starosty Tomasza Kranca, by z rąk włodarza powiatu odebrać nagrodę jubileuszową za 25-letni staż pracy. Do życzeń i gratulacji dołączyli się m. in. Wicestarosta Michał Piechocki oraz Sekretarz Powiatu Andrzej Sebastyański.

[więcej ...]

02.01.2015 r. - Wyjątkowe spotkanie w gabinecie Starosty

W piątek 2 stycznia Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc gościł w swym gabinecie nieprzeciętnego mieszkańca naszego powiatu - dr. Łukasza Klapiszewskiego, który obronił pracę doktorską na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. W spotkaniu uczestniczył także członek Zarządu Powiatu Robert Woźniak, wraz z którym Starosta przekazał panu Łukaszowi list gratulacyjny oraz upominek.

[więcej ...]

GRUDZIEŃ 2014

27.12.2014 r. - 96. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Obchody rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Wągrowcu rozpoczęły się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich przy ulicy Kościuszki. W manifestacji patriotycznej, która odbyła się z tej okazji wzięły udział liczne delegacje. Powiat Wągrowiecki reprezentowali: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jacek Bielawski, członek Zarządu Powiatu Robert Woźniak oraz Sekretarz Powiatu Andrzej Sebastyański.

[więcej ...]

96. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Powstanie wielkopolskie - powstanie polskich mieszkańców Prowincji Poznańskiej przeciwko Rzeszy Niemieckiej zaistniałe na przełomie lat 1918-1919. Polacy domagali się powrotu ziem zaboru pruskiego do Rzeczypospolitej umacniającej swoją niepodległość.

[więcej ...]

22.12.2014 r. - Betlejemskie Światełko Pokoju już u nas

22 grudnia do Starostwa Powiatowego w Wągrowcu zawitali harcerze z wągrowieckiego Hufca ZHP, Którzy przekazali Staroście Tomaszowi Krancowi przywiezione z Groty Chrystusowej w Betlejem "Betlejemskie Światełko Pokoju" oraz życzenia świąteczne dla wszystkich pracowników urzędu.

[więcej ...]

22.12.2014 r. - Świąteczna sesja Rady Powiatu

22 grudnia obyła się III sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego. Sesję poprzedziło spotkanie opłatkowe, na które włodarze powiatu: Starosta Tomasz Kranc, Przewodnicząca Rady Powiatu Małgorzata Osuch oraz Wicestarosta Michał Piechocki zaprosili m. in. dwóch wągrowieckich duchownych: Księdza Prałata Andrzeja Rygielskiego i Księdza Kanonika Piotra Kalinowskiego.

[więcej ...]

18.12.2014 r. - Świąteczne spotkanie dyrektorów i kierowników

18 grudnia w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie dyrektorów jednostek powiatowych oraz kierowników wydziałów. Podczas spotkania Starosta Tomasz Kranc podziękował zebranym za ich codzienne zaangażowanie w pracę i złożył wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku..

[więcej ...]

17.12.2014 r. - Kolędowanie z gimnazjalistami w Starostwie Powiatowym

Po raz piąty przed świętami Bożego Narodzenia do Starostwa Powiatowego w Wągrowcu zawitali kolędnicy z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu wraz z opiekunem Lidią Hermann.

[więcej ...]

14.12.2014 r. - Kiermasz jak się patrzy!

W niedzielę 14 grudnia w hali gimnazjum w Skokach odbył się IX Jarmark Bożonarodzeniowy pod hasłem "MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM Tradycje Bożonarodzeniowe w Kulturze Europejskiej".

[więcej ...]

12.12.2014 r. - Przedświąteczne spotkanie Wągrowieckiego Forum Kobiet

Święta Bożego Narodzenia to dla wszystkich czas szczególny, czas spokoju, radości, spotkań. Poprzedzający je adwent jest okresem nie tylko duchowych przygotowań, ale również okazją do poznawania tradycji. Dlatego właśnie członkinie, sympatyczki Koła Terenowego Powiatu Wągrowieckiego "Krajowe Forum Kobiet" oraz Panie Gospodynie z Krosna 12 grudnia br. w godzinach popołudniowych udały się do Tarnowa Pałuckiego (miejscowości położonej na trasie szlaku cysterskiego, w powiecie wągrowieckim, w gminie Wągrowiec), gdzie zwiedziły Kościół pw. św. Mikołaja - zabytek klasy zerowej, najstarszy w Polsce drewniany kościół.

[więcej ...]

07.12.2014 r. - Kiermasz Świąteczny w Szkole Podstawowej w Mieścisku

Jak co roku, już po raz ósmy, Szkoła Podstawowa im. St. Czarnieckiego w Mieścisku była najgwarniejszym miejscem w okolicy. Tradycyjnie w jedną z niedziel grudniowych, tym razem 7 grudnia, odbył się Kiermasz Świąteczny. Impreza zgromadziła wielu wielbicieli młodych talentów, świątecznych smakołyków i ozdób.

[więcej ...]

05.12.2014 r. - Nowe władze Powiatu Wągrowieckiego

5 grudnia w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyła się II sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego, podczas której radni wybrali starostę, wicestarostę, wiceprzewodniczących Rady oraz członków Zarządu i przewodniczących poszczególnych komisji.

[więcej ...]

05.12.2014 r. - Wizyta niezwykłych Mikołajów

W dniach 4-5 grudnia w Powiecie Wągrowieckim przebywała 9 - osobowa delegacja z partnerskiego Powiatu Luneburg na czele z Christą Kruger - Przewodniczącą Stowarzyszenia ds. Kontaktów Międzynarodowych.

[więcej ...]

04.12.2014 r. - Złote pieczęcie dla zasłużonych mieszkańców powiatu wągrowieckiego

Wągrowiecka poetka, Jolanta Nowak-Węklarowa oraz wieloletni wójt gminy Wapno, Andrzej Bąk zostali laureatami Nagrody Powiatu Wągrowieckiego "Złota Pieczęć 2014".

[więcej ...]

Relacja z gali: Złota Pieczęć 2014 (365 MB)

04.12.2014 r. - Mikołajki w Szpitalu

Z okazji Mikołajek w dniu dzisiejszym Starosta Wągrowiecki - Michał Piechocki oraz Barbara Linetty - Kierownik Biura Spraw Obywatelskich i Zdrowia udali się do wągrowieckiego szpitala, aby obdarować przebywające tam dzieci upominkami. Na oddziale dziecięcym rozdano paczki ze słodyczami i złożono małym pacjentom życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

[więcej ...]

02.12.2014 r. - Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 02 grudnia 2014r. w sali Urzędu Miejskiego w Wągrowcu odbyło się bezpłatne szkolenie pt.: "Prawidłowy sposób wypełniania wzoru oferty, umowy i sprawozdania z wykonania zadania publicznego", w którym wzięło udział 25 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

LISTOPAD 2014

27.11.2014 r. - Nowi radni powiatowi otrzymali zaświadczenia o uzyskaniu mandatu na kadencję 2014-2018

[więcej ...]

25 listopada - Dzień Kolejarza

Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy.

23.11.2014 r. - Zabytkowy pociąg CYSTERS/ROGAŚ zawitał do Wągrowca

W niedzielę 23 listopada z wizytą do Wągrowca zawitał zabytkowy pociąg Cysters, którym przybyli turyści z Poznania. Po uzupełnieniu wody w parowozie, pociąg - już pod nazwą Rogaś - ruszył z liczną grupą wągrowczan na trasę Wągrowiec - Gołańcz - Wągrowiec.

[więcej ...]

21-22.11.2014 r. - XVI Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych "KURTYNA 2014"

[więcej ...]

14.11.2014 r. - Spotkanie w sprawie stażystów AWF

W piątek 14 listopada w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie poświęcone rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz praktykom studenckim, jakie będą odbywać w naszym szpitalu studenci poznańskiej AWF. W spotkaniu uczestniczył prof. Aleksander Barinow - Wojewódzki, doktor Marek Daniel oraz włodarze powiatu Starosta Michał Piechocki i Wicestarosta Tomasz Kranc.

[więcej ...]

12.11.2014 r. - Kolejne wykłady dotyczące profilaktyki raka piersi oraz zdrowego odżywiania

W dniu 12 listopada br. dla uczennic z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu oraz z Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu przeprowadzone zostały wykłady pn. "Dlaczego warto dbać o swoje piersi?". Prelegentem był dr Dariusz Godlewski - Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu.

[więcej ...]

07.11.2014 r. - Powiat Wągrowiecki sponsorem MKS Nielba Wągrowiec

Powiat Wągrowiecki podpisał umowę z klubem MKS Nielba dotyczącą promocji powiatu przez sport. Podczas podpisywania umowy powiat reprezentowali: Starosta Michał Piechocki, Wicestarosta Tomasz Kranc, Skarbnik Powiatu Danuta Królczyk oraz Kierownik Wydziału Organizacyjnego Elżbieta Gaertner.

W imieniu klubu MKS Nielba umowę podpisał prezes Mieczysław Linetty oraz wiceprezes Zbigniew Stanisławski. Przekazana kwota to 50 tysięcy złotych.

[więcej ...]

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości - polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795-1918); święto zostało ustanowione w 1937, od 1939 nie było obchodzone, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989; jest dniem wolnym od pracy.
Odzyskiwanie przez Polskę niepodległości było procesem stopniowym. Wybór 11 listopada uzasadnić można zbiegiem wydarzeń w Polsce z zakończeniem I wojny światowej dzięki zawarciu rozejmu w Compiegne 11 listopada 1918, pieczętującego ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski.

07.11.2014 r. - Wyremontowany Komisariat w Gołańczy

7 listopada 2014 w sali odpraw Komisariatu Policji w Gołańczy odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego przekazano do użytku wyremontowany budynek komisariatu.

[więcej ...]

PAŹDZIERNIK 2014

27.10.2014 r. - Program "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

27 października br. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji programu edukacyjnego pn.: "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby", który już po raz kolejny będzie realizowany w placówkach oświatowych naszego powiatu.

[więcej ...]

26.10.2014 r. - Wyniki turnieju szachowego "Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach"

[więcej ...]

Mieszkańcy Stępuchowa i Niemczyna wywalczyli budowę drogi

Do urn umieszczonych w urzędach miast i gmin naszego powiatu oraz w budynku Starostwa, a także za pośrednictwem formularzy elektronicznych oddano łącznie 7.529 głosów, w tym ważnych 7.153. Zespół II ds. zaopiniowania wyników głosowania w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2015 rekomendował Zarządowi Powiatu zadanie, które w wyniku głosowania na liście rankingowej umieszczone zostało na pierwszym miejscu, tj. "remont drogi powiatowej 1590 Stępuchowo - Niemczyn".

Na posiedzeniu 23 października Zarząd Powiatu Wągrowieckiego zatwierdził do realizacji w/w zadanie, które zostało ujęte w projekcie budżetu Powiatu Wągrowieckiego na rok 2015.

Szlak Piastowski 2014+, czyli nowy model koordynacji szlaku

Przedstawiciele 22 jednostek samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski podpisali 22 października w Poznaniu, podczas III Międzyregionalnej Konferencji, porozumienie o wspólnej koordynacji Szlaku Piastowskiego na terenie województwa wielkopolskiego. Dla szlaku uważanego za jeden z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych szlaków turystycznych w Polsce jest to milowy krok w kierunku do nowoczesności i podniesienia konkurencyjności regionu.

http://www.tupowstalapolska.pl/article.php?article=88

[więcej ...]

17.10.2014 r. - Jubileusz 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu

W piątek 17 października Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu świętowała jubileusz 50-lecia.
"Dwójka" zaczęła funkcjonować po wojnie, ale w obecnym budynku szkoła działa od 1964 roku. Jest tzw. "tysiąclatką". We wrześniu 2004 roku otrzymała imię Cystersów Wągrowieckich, a od 12 października 2007 roku posiada sztandar.

[więcej ...]

15.10.2014 r. - Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 15 października 2014r. w sali Urzędu Miejskiego w Wągrowcu odbyło się bezpłatne szkolenie pt.: "Podstawy księgowości w organizacjach pozarządowych", w którym wzięło udział 17 przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

Wykłady dotyczące profilaktyki raka piersi oraz zdrowego odżywiania

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego dla uczennic z Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec im. Henryka Sienkiewicza w Rąbczynie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wągrowcu przeprowadzone zostały wykłady pn. "Dlaczego warto dbać o swoje piersi?". Prelegentem był dr Dariusz Godlewski - Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu.

[więcej ...]

14.10.2014 r. - Tajemnice szkolnego strychu

PPrzypadający 14. października Dzień Edukacji Narodowej stał się inspiracją do zorganizowania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu wystawy pt. "Tajemnice szkolnego strychu."

[więcej ...]

14.10.2014 r. - Dzień Edukacji Narodowej

Polskie święto oświaty, które upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obchodzony jest w Polsce od roku 1957, a znany przede wszystkim pod popularną nazwą - Dzień Nauczyciela. To święto wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, psychologów i pedagogów szkolnych oraz bibliotekarzy.

[więcej ...]

14.10.2014 r. - Czy naszych przedsiębiorców zainteresują rynki azjatyckie?

We wtorek 14 października w Hotelu Pietrak w Wągrowcu odbyło się bezpłatne spotkanie informacyjne dla przedstawicieli przedsiębiorstw z województwa wielkopolskiego, pt.: "MOŻLIWOŚCI WEJŚCIA NA RYNKI AZJATYCKIE".

[więcej ...]

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na mocy ustawy - Karta praw i obowiązków nauczyciela (Dz. U. z 1972 r. Nr 16, poz. 114) pod nazwą Dnia Nauczyciela, a następnie w 1982 r. przemianowane na Dzień Edukacji Narodowej (Dz. U. z 1982 r. Nr 3, poz. 19 z poźn. zm.).

[więcej ...]

Odszedł Wojciech Ćwik (1933- 2014)

Z przykrością przyjęliśmy informację o śmierci byłego radnego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wągrowieckiego Wojciecha Ćwika.

Wojciech Ćwik urodził się w 1933 r. w Toniszewie. Był wielkim społecznikiem, przez trzy kadencje zasiadał w Radzie Gminy Wągrowiec, w latach 1998 - 2010 był radnym Rady Powiatu, a w ostatniej kadencji Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu. W 2010 r. został nominowany do nagrody "Złotej Pieczęciquot;.

Rodzinie oraz najbliższym składamy wyrazy szczerego żalu i głębokiego współczucia.

Wągrowiecka Policja zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż

[więcej ...]

07.10.2014 r. - Olimpiada Ekologiczna

We wtorek 7 października w Starostwie Powiatowym odbył się powiatowy etap VII Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Laureaci oraz osoby wyróżnione będą reprezentować Powiat Wągrowiecki na olimpiadzie w Pile na szczeblu Ponadpowiatowym 21 października.

[więcej ...]

06.10.2014 r. - Inauguracja roku akademickiego Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

6 października Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku po raz czwarty zainaugurował rok akademicki. Uczelnia działa przy wągrowieckim Wydziale Zamiejscowym Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej "Milenium". W uroczystości wziął udział m. in. Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki.

[więcej ...]

04.10.2014 r. - Obchody 95. rocznicy Polskiego Czerwonego Krzyża

4 października odbyła się uroczystość 95. rocznicy Polskiego Czerwonego Krzyża na Ziemi Wągrowieckiej. Obchody zainaugurowało odsłonięcie tablicy pamiątkowej, zawieszonej na ścianie ZSP nr 2, poświęconej Marii Kulińskiej - działaczce społecznej z okresu 20-lecia międzywojennego i założycielce PCK w Wągrowcu. Tablicę odsłonili Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki oraz wiceprezes Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu, Roman Krupć. Ks. prałat Andrzej Rygielski, proboszcz pa rafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu poświęcił tablicę.

[więcej ...]

03.10.2014 r. - "Człowiek człowiekowi wilkiem" - spotkanie autorskie z Zygmuntem Strenczakiem

W związku z obchodzonym 17 września Światowym Dniem Sybiraka, Koło Terenowe Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia "Krajowe Forum Kobiet" przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Wągrowcu zorganizowało spotkanie z panem Zygmuntem Strenczakiem, autorem książek poświęconych losom ludzi zesłanych w głąb ZSRR w czasie II wojny światowej.

[więcej ...]

02.10.2014 r. - XVI Powiatowy Zlot Seniorów

2 października z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w sali Kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbył się doroczny, XVI już Powiatowy Zjazd Seniorów.

[więcej ...]

WRZESIEŃ 2014

28.09.2014 r. - "Święto Latawca"

W niedzielę, 28 września na terenie Parku 600 - lecia w Wągrowcu obchodzone było jesienne "Święto Latawca", organizowane już od wielu lat przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Wągrowcu, Starostwem Powiatowym w Wągrowcu oraz Urzędem Miejskim w Wągrowcu.

[więcej ...]

27.09.2014 r. - Delegacje uczciły 75. rocznicę Polskiego Państwa Podziemnego

W sobotę 27 września minęło 75 lat od momentu utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego. Z tej okazji delegacja Powiatu Wągrowieckiego w składzie: Starosta Michał Piechocki, Barbara Linetty - Kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zdrowia oraz Karolina Krenz - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, władze miasta z Burmistrzem Wągrowca Stanisławem Wilczyńskim na czele oraz przedstawiciele służb mundurowych - Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu oraz Państwowej Straży Pożarnej złożyli pod pomnikiem ofiar II wojny światowej przy ul. Kościuszki wieńce i zapalili znicze.

[więcej ...]

27 września - 75. rocznica utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

Polskie Państwo Podziemne - tajne struktury państwa polskiego, istniejące w czasie II wojny światowej, od 27 września 1939 roku (utworzenie SZP) do stycznia 1945 (aresztowanie przez NKWD komendanta głównego AK Leopolda Okulickiego) podlegające Rządowi RP na uchodźstwie.

[więcej ...]

PRZYWÓDCY POLSKI WALCZĄCEJ

List Prezesa IPN

22.09.2014 r. - Wizyta Teatru "Kurtyna" z Krakowa

22 września br. gościliśmy po raz kolejny Teatr "Kurtyna" z Krakowa, z którego aktorzy zaprezentowali spektakle w ramach programu profilaktyczno-teatralnego w dwóch placówkach oświatowych z naszego powiatu.

[więcej ...]

21 września - Międzynarodowy Dzień Pokoju

Międzynarodowy Dzień Pokoju - święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 7 września 2001 roku. W 1981 roku, w dniu otwarcia regularnej sesji Zgromadzenia Ogólnego (w trzeci wtorek września), Zgromadzenie ogłosiło w uchwale wspieranej przez Wielką Brytanię i Kostarykę (sponsorów oryginalnych dni), że podczas rozpoczęcia wrześniowej sesji będzie obchodzony Dzień Pokoju jako wzmocnienie samej idei pokoju i że dzień ten "będzie oficjalnie uznawany i obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pokoju dla uczczenia i wsparcia idei pokojowego współżycia ludów i narodów" ( rezolucja 36/67). Pierwsze obchody odbyły się 21 września 1982 roku. W 1998 roku Zgromadzenie potwierdziło ten fakt ogłaszając coroczne obchody Dnia w dniu rozpoczęcia zwyczajnej sesji Zgromadzenia (rezolucja 52/232 z 4 czerwca).
Obchody
Oficjalnie Międzynarodowy Dzień Pokoju uchwalono dopiero w 2001 rezolucją 55/282 a obchody przeniesiono z trzeciego wtorku września na 21 września. Pierwsze obchody w nowym terminie obchodzono w 2002 roku.

20.09.2014 r. - VII Piknik przy bunkrze - impreza na medal!

VII edycja "Pikniku przy bunkrze", który odbył się sobotę, 20 września rozpoczęła się w Wągrowcu, w pobliżu Muzeum Regionalnego oraz w otoczeniu polskiego schronu przy ul. Rogozińskiej.

[więcej ...]

20.09.2014 r. - 11,5 l krwi to efekt sobotniej akcji "Oddaj krew"

W sobotę 20 września podczas akcji honorowego oddawania krwi zebrano 11,5 l bezcennego leku.. Akcja przebiegała pod hasłem "Krew darem życia". Specjalny krwiobus ustawiony był na wągrowieckim Rynku.

[więcej ...]

Budżet obywatelski: mieszkańcy chcą remontów dróg

Do 8 września można było składać wnioski w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok. 17 września w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się posiedzenie Zespołu I do spraw weryfikacji formalno - prawnej zadań złożonych w ramach budżetu obywatelskiego na rok przyszły.

[więcej ...]

Światowy Dzień Sybiraka

Światowy Dzień Sybiraka - zjazd sybiraków odbywający się corocznie 17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę. Pierwszy światowy Dzień odbył się w 2004 roku.

14.09.2014 r. - Kronika wągrowieckiej OSP jedną z najlepszych w Polsce

14 września, podczas Finału Ogólnopolskiego Konkursu Kronik OSP w Polanicy Zdroju, przedstawiciele Zarządu Głównego Związku OSP RP dokonali podsumowania nadesłanych kronik, opracowań i relacji z dziejów OSP.

[więcej ...]

Bezpłatne badanie krwi szansą dla nerek. Kampania społeczna NEFROTEST w Wągrowcu

[więcej ...]

10.09.2014 r. - Debata społeczna z udziałem policji

W środę 10 września w Galerii wągrowieckiego MDK odbyła się kolejna debata społeczna zainicjowana przez Komendę Powiatową Policji w Wągrowcu.

[więcej ...]

Kolejne wyremontowane odcinki dróg oddane do użytku

[więcej ...]

08.09.2014 r. - Konferencja upowszechniająca "CYFROWY URZĄD"

W poniedziałek 8 września w dworku "Róża Poraja" w Budziejewie, gm. Mieścisko odbyła się konferencja związana z realizacją projektu pn. "E-usługi dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego"

[więcej ...]

06.09.2014 r. - V Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP

[więcej ...]

Wyniki konsultacji społecznych projektu uchwały Zarządu Powiatu Wągrowieckiego w sprawie budżetu obywatelskiego na 2015 rok

[więcej ...]

01.09.2014 r. - 75. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września uczczono w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

[więcej ...]

SIERPIEŃ 2014

31.08.2014 r. - Powiatowo - Gminne święto plonów za nami

W niedzielę, 31 sierpnia w Gołańczy odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne.

Dożynki to dzień radosnego dziękczynienia za plony, okazja do wyrażenia radości i wdzięczności oraz dumy z pracy rąk naszych rolników. Ta piękna wielowiekowa tradycja, której wyrazem jest bochen chleba, jest symboliczną, ale jakże istotną nagrodą za miesiące trudu rolników, sadowników, producentów warzyw, działkowców, pszczelarzy, przetwórców.
W niedzielę w Gołańczy można było podziwiać okazałe wieńce dożynkowe przygotowane przez mieszkańców poszczególnych sołectwa, wsi i gmin naszego powiatu.

[więcej ...]

Film z Dożynek

31.08.2014 r. - Akcja promocyjna projektu "E-usługi dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego" podczas dożynek powiatowo - gminnych w Gołańczy

31 sierpnia podczas dożynek powiatowo - gminnych w Gołańczy odbyła się akcja promocyjna projektu pn. "E-usługi dla mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego" realizowanego przez Powiat Wągrowiecki w partnerstwie z Miastem Wągrowiec, Gminą Wągrowiec, Miastem i Gminą Gołańcz, Gminą Mieścisko i Gminą Wapno.

[więcej ...]

17.08.2014 r. - Wyniki turnieju szachowego "46. Lato na Pałukach"

[więcej ...]

16.08.2014 r. - I miejsce dla roladek z karmónady na IV Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej w Lipiej Górze

W sobotę 16 sierpnia w Lipiej Górze (powiat chodzieski) obył się IV Festiwal Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej. Powiat Wągrowiecki reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Oporzyna, które wystąpiło w konkursie na najlepszą potrawę tradycyjną kuchni wielkopolskiej i wielkopolską słodkość.

[więcej ...]

07.08.2014 r. - "Zbieramy Krew dla Polski"

"Zbieramy Krew dla Polski" pod takim hasłem odbyła się 7 sierpnia otwarta akcja honorowego krwiodawstwa w Wągrowcu, której organizatorami byli: Polski Czerwony Krzyż i sieć sklepów "Intermarche". Sukcesem akcji było zebranie 13.500 litrów tego bezcennego leku ratującego życie drugiego człowieka.

[więcej ...]

1 sierpnia - Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego

Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego jest polskim świętem państwowym, obchodzonym corocznie od 2010 roku. Święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy w obronie kraju walczyli o wyzwolenie stolicy sprzeciwiając się okupacji niemieckiej oraz zagrażającej Polsce niewoli sowieckiej.

Działania zbrojne zorganizowano w ramach akcji "Burza". Powstanie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 roku. Do Powstania, oprócz jednostek AK, przystąpili członkowie pozostałych organizacji podziemnych, tj. Narodowe Siły Zbrojne, komunistyczna Armia Ludowa, Polska Armia Ludowa oraz Korpus Bezpieczeństwa. Armia Krajowa ujawniła wówczas oficjalną działalność struktur Polskiego Państwa Podziemnego.

Powstanie trwało 63 dni, aż do kapitulacji w dniu 3 października 1944 r. W trakcie walk straty po stronie wojsk polskich wyniosły ok. 16 tys. zabitych i zaginionych, 20 tys. rannych i 15 tys. wziętych do niewoli. Zginęło lub zaginęło również od około 150 do 200 tys. cywilnych mieszkańców stolicy. Również straty materialne były ogromne, w wyniku ostrzału artyleryjskiego, nalotów i wyburzania przez oddziały niemieckie zniszczeniu uległa większość zabudowy lewobrzeżnej Warszawy.

LIPIEC 2014

25-28.07.2014 r. - Szachowe zmagania w Lüneburgu

W dniach 25 - 28 lipca grupa w składzie: Wiktoria Marglarczyk, Jakub Wojtych, Dawid Wlizło, Kamil Sikorski oraz Jakub Haja; przebywała w Lüneburgu (niemiecki powiat partnerski Powiatu Wągrowieckiego). Opiekunem grupy był nauczyciel ZS w Wapnie, instruktor i sędzia szachowy - Jacek Haja.

[więcej ...]

25.07.2014 r. - Wągrowieccy policjanci obchodzili swoje święto

25 lipca w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji, które przypada 24 lipca.

[więcej ...]

"Mundialito 2014" podsumowane

3 tygodnie trwały zmagania 250 młodych piłkarzy, którzy w 3 grupach wiekowych, podzieleni na 25 drużyn, rywalizowali w XXIV edycji Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Osiedlowych "Mundialito 2014".

[więcej ...]

13.07.2014 r. - Zawody strażackie w Pawłowie Żońskim

W Pawłowie Żońskim na boisku sportowym, 13 lipca, rywalizowali strażacy - ochotnicy na odbywających się Miejsko - Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych, podczas który popisywali się umiejętnościami biegowymi w sztafecie oraz sprawnością rozwijania linii gaśniczej w działaniach bojowych.

[więcej ...]

03.07.2014 r. - Spotkanie z działaczami Solidarności

3 lipca w starostwie powiatowym włodarze powiatu spotkali się z działaczami Solidarności. Spotkanie zorganizowano dla członków Komitetu Obywatelskiego 89. którzy 6 czerwca nie mogli przybyć na uroczystości związane z obchodami 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce.

[więcej ...]

CZERWIEC 2014

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu zakończył działalność 30 czerwca 2014 r.

[więcej ...]

28.06.2014 r. - ROK KOLBERGOWSKI WYSTAWA SZTUKI LUDOWEJ PAŁUK 2014

28 czerwca 2014 r. w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbył się wernisaż "Wystawy Sztuki Ludowej Pałuk 2014". Zorganizowali ją Miejski Dom Kultury w Wągrowcu i Koło Terenowe Powiatu Wągrowieckiego Stowarzyszenia "Krajowe Forum Kobiet", dzięki któremu udało się pozyskać wiele prezentowanych eksponatów. Na wystawie swoje prace prezentuje 38 autorów z 16 miejscowości Pałuk.

[więcej ...]

25.06.2014 r. - Ekoimpresje 2014 podsumowane

25 czerwca w Galerii MDK w Wągrowcu odbyło się podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Ekologicznego Konkursu Plastycznego "Ekoimpresje 2014".

[więcej ...]

23.06.2014 r. - Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu zwiedziły Starostwo Powiatowe

Starostwo Powiatowe odwiedziła klasa 3b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu wraz ze swymi wychowawczynią i opiekunką. Sympatyczni goście zwiedzili gabinety starosty i przewodniczącego Rady Powiatu, zobaczyli jak wygląda sala sesyjna, sala posiedzeń Zarządu i posiedzeń komisji.

[więcej ...]

Uczniowie I LO na Klasztornej na warsztatach językowych w Wielkiej Brytanii

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach językowych w Anglii. Tym razem poza stolicą Zjednoczonego Królestwa odwiedzili również magiczne miejsce jakim jest Stonehenge oraz średniowieczne miasteczko Salisbury.

[więcej ...]

Cysterskie potyczki

W tegorocznym XII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Życiu i Działalności Cystersów w Opactwie Łekneńsko - Wągrowieckim wzięło udział 25 uczestników wyłonionych w konkursach szkolnych.

[więcej ...]

16.06.2014 r. - Finał konkursu "Praca organiczna - historia i współczesność"

W poniedziałek, 16. czerwca w auli I LO w Wągrowcu odbył się finał konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Wągrowieckiego pt. "Praca organiczna - historia i współczesność".

[więcej ...]

14-15.06.2014 r. - IV Powiatowe Dni Zdrowia

14-15 czerwca 2014r. odbyły się IV Powiatowe Dni Zdrowia zorganizowane dla mieszkańców naszego powiatu. Ideą przedsięwzięcia była profilaktyka i promocja zdrowia.

[więcej ...]

13.06.2014 r. - Wągrowczanie odznaczeni Złotymi Krzyżami Zasługi

13 czerwca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu dwaj wągrowczanie Marian Siwiński i Jan Jakubiak, zostali wyróżnieni za działalność czerwonokrzyską przez wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka Złotymi Krzyżami Zasługi przyznanymi przez Prezydenta RP.

[więcej ...]

10.06.2014 r. - Wyjątkowe spotkanie Związku Inwalidów Wojennych w Wągrowcu

10 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się roczne spotkanie informacyjne Związku Inwalidów Wojennych RP Zespołu Członków Wągrowiec.

[więcej ...]

06.06.2014 r. - Żywa lekcja historii "Powiat Wągrowiecki w drodze do wolności" - powiatowe obchody 25 - lecia wolności

6 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu odbyły się powiatowe obchody 25. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce (4 czerwca 1989 r). Patronat nad uroczystościami objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Relacja z uroczystości: POWIAT WĄGROWIECKI W DRODZE DO WOLNOŚCI (666 MB)

[więcej ...]

5 czerwca - Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Światowy Dzień Środowiska został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji Sztokholmskiej w 1972 roku i obchodzony jest corocznie 5 czerwca w ponad 100 krajach dla przypomnienia głównych haseł konferencji dotyczących zgodności rozwoju cywilizacji z rozwojem ekologicznym otaczającego świata.

Dzień Dziecka nad wodą

Z okazji tegorocznego Dnia Dziecka Polski Związek Wędkarski w Wągrowcu zorganizował zawody dla młodych wędkarzy nad Jeziorem Durowskim. Przy okazji zawodów wędkarskich każdy mógł znaleźć coś dla siebie i świetnie się bawić.

[więcej ...]

MAJ 2014

31.05.2014 r. - Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu w powiecie wągrowieckim

31 maja obchodzony był Światowy Dzień bez Tytoniu, którego tegoroczne hasło brzmiało "Podnoszenie podatków od tytoniu". W tym roku Światowa Organizacja Zdrowia chciała przekonać rządy poszczególnych państw do podwyższania akcyzy do poziomu, który docelowo zmniejszyłby konsumpcję wyrobów tytoniowych.

[więcej ...]

29.05.2014 r. - Podsumowanie programu edukacyjnego "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

[więcej ...]

27.05.2014 r. - V Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

[więcej ...]

23.05.2014 r. - Powiat wągrowiecki zyskał nowego partnera w kontaktach zagranicznych - Stowarzyszenie Gmin Sedlczanskich

W piątek, 23 maja podczas uroczystej sesji w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. B. Zielińskiego, starosta Michał Piechocki, wicestarosta Tomasz Kranc i Jiři Burian, prezes stowarzyszenia Gmin Sedlczany podpisali umowę partnerską ze Stowarzyszeniem Gmin Sedlczany. Za nawiązaniem współpracy opowiedziała się Rada Powiatu Wągrowieckiego, podejmując stosowną uchwałę.

[więcej ...]

22.05.2014 r. - Rośnie nam uczestnik Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych im. Fryderyka Chopina?

Ma 12 lat, spory talent, a przy tym jest skromny i sympatyczny. Adrian Zdanowski, uczeń piątej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Zielińskiego w Wągrowcu gra na fortepianie. Ma już na swoim koncie wiele sukcesów, jak choćby wygraną w X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym "Muzyka w wykonaniu najmłodszych od baroku po współczesność" Gdańsk, 10.02.2014.

[więcej ...]

15.05.2014 r. - Konkurs na rymowankę pod hasłem: "Życie bez narkotyków"

15 maja br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu na rymowankę pod hasłem: "Życie bez narkotyków".
Celem konkursu było nakłonienie do refleksji młodych ludzi na temat narkomanii. Stanowić on miał również próbę uświadomienia młodzieży wszystkich konsekwencji wynikających z brania narkotyków.

[więcej ...]

13.05.2014 r. - Szkolenie dla seniorów

13 maja w Dziennym Domu Seniora w Wągrowcu odbyło się szkolenie z praw konsumenta w świetle obowiązujących przepisów. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Elżbietę Rączkowiak - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu. Spotkania z seniorami na terenie naszego powiatu organizowane są od ubiegłego roku w ramach dotacji otrzymanej przez TPD od Powiatu Wągrowieckiego na organizację konkursu "Mały Konsument".

[więcej ...]

10.05.2014 r. - To był odjazdowy rajd!

W sobotę, 10 maja odbył się rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich sympatyków słowa pisanego i rowerów - Odjazdowy Bibliotekarz. Imprezę zorganizowała Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, a koordynatorem akcji była Małgorzata Bejm.

[więcej ...]

9 maja - Dzień Zwycięstwa

Dzień Zwycięstwa (w Polsce obchodzone jako Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności) - święto państwowe obchodzone 9 maja z okazji zakończenia II wojny światowej w Europie.
W Polsce Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności zostało ustanowione dekretem z 8 maja 1945 zatwierdzonym przez Krajową Radę Narodową, której przewodził Bolesław Bierut.
Artykuł 1. tegoż dekretu głosił:
"Celem upamiętnienia po wsze czasy zwycięstwa Narodu Polskiego i Jego Wielkich Sprzymierzeńców nad najeźdźcą germańskim, demokracji nad hitleryzmem i faszyzmem, wolności i sprawiedliwości nad niewolą i gwałtem - dzień 9 maja, jako dzień zakończenia działań wojennych, stanowić będzie Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności."

9 maja - Dzień Europy

Dzień Europy - święto europejskich państw, obchodzone 5 lub 9 maja. W krajach, które są członkami Rady Europy, a nie są członkami Unii Europejskiej, preferowane jest obchodzenie Dnia Europy 5 maja, zaś w krajach UE obchodzi się go oficjalnie 9 maja.

Dzień 5 maja jest związany z ustanowieniem Rady Europy, które miało miejsce 5 maja 1949. Od 1964 Rada Europy celebruje ten dzień jako Dzień Europy. 5 maja jest celebrowany w Radzie Europy jako Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej. W jego trakcie w siedzibie Rady Europy nie odbywają się obrady, a zamiast tego odbywa się koncert, zaczynający się zawsze odegraniem hymnu Europy.

Dzień 9 maja jest oficjalnym symbolem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. Dzień ten czasami, dla odróżnienia z Dniem Rady Europy, jest nazywany Dniem Unii Europejskiej. Nie jest to jednak poprawna nazwa, gdyż według uchwały Parlamentu Europejskiego dzień ten jest nazywany Dniem Europy i taka jego nazwa figuruje we wszystkich oficjalnych dokumentach i materiałach UE.

08.05.2014 r. - Wizyta europosła Andrzeja Grzyba

8 maja wizytę w wągrowieckim starostwie złożył poseł do Parlamentu Europejskiego Andrzej Grzyb. Europoseł złożył wiązankę pod tablicą upamiętniającą premiera rządu RP na uchodźstwie Stanisława Mikołajczyka.

[więcej ...]

Święto OSP

[więcej ...]

03.05.2014 r. - Unijny Hit Dekady podsumowany

3 maja na wągrowieckim Rynku, przy okazji miejskich obchodów Dni Europy podsumowano powiatowy etap konkursu "Unijny Hit Dekady 2004-2014 Północnej Wielkopolski". Organizatorami konkursu byli: konwent starostów Północnej Wielkopolski oraz poseł Adam Szejnfeld i senator Mieczysław Augustyn.

[więcej ...]

KWIECIEŃ 2014

29.04.2014 r. - A to właśnie jest fizyka

29 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Wągrowcu odbył się Powiatowy Dzień Nauki pod hasłem "A to właśnie jest fizyka".

[więcej ...]

26.04.2014 r. - Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

26 kwietnia reprezentacja Powiatu Wągrowieckiego udała się na XXXVII wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej do Malanowa.

[więcej ...]

24.04.2014 r. - Przed budynkiem wągrowieckiego starostwa stanął hotel dla owadów zapylających

Uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu, pod opieką nauczyciela geografii Waldemara Hoffmanna, biorą udział w projekcie "eSzkoła - Moja Wielkopolska" realizowanym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej.

[więcej ...]

16.04.2014 r. - PCK: Obchody Światowego Dnia Zdrowia

-"Oddajecie cząstkę siebie i jesteście przykładem dla innych" powiedział Michał Piechocki - starosta wągrowiecki podczas uroczystego spotkania z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którzy czynnie włączyli się w ruch honorowego oddawania krwi. Z tej okazji Zarząd Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu we współpracy z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego zaprosił 16 kwietnia młodych krwiodawców, by podziękować za rozpowszechnianie tej szczytnej idei.

[więcej ...]

14.04.2014 r. - Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniu 14 kwietnia 2014 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu przeprowadzono eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju "Młodzież Zapobiega Pożarom". Turniej zorganizował Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Wągrowcu przy udziale Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu.

[więcej ...]

14.04.2014 r. - Blisko 500 młodych artystów wzięło udział w "Witrynie 2014"

"Witryna" organizowana przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu w tym roku odbyła się już po raz 16. Powiatowe Konfrontacje Szkolnych Zespołów Muzycznych i Tanecznych przyciągnęły w tym roku prawie 500 artystów skupionych w 32 zespołach.

[więcej ...]

15 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Kombatanta

Kombatant to były żołnierz regularnych formacji wojskowych, oddziałów partyzanckich lub uczestnik ruchu oporu. Wielu spośród żyjących jeszcze kombatantów, także po wojnie, w sposób czynny wspierało Polskie Państwo Podziemne, czyli tajne struktury państwa polskiego istniejące w czasie II wojny światowej, podlegające Rządowi RP na uchodźstwie.

10.04.2014 r. - 52 osoby nagrodzone w konkursie plastycznym TPD

W czwartek 10 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Kartka Wielkanocna 2014" połączone z wręczeniem nagród.

[więcej ...]

10.04.2014 r. - Święto służby zdrowia

W czwartek, 10 kwietnia w Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu, z okazji przypadającego 7 kwietnia Dnia Służby Zdrowia, odbyło się spotkanie pracowników służby zdrowia z władzami samorządowymi.

[więcej ...]

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci przebiegał pod hasłem "Bezpiecznie na wsi - nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu".

[więcej ...]

Przychodnia doczekała się remontu

W tegorocznym budżecie powiatu udało się wygospodarować środki na długooczekiwany remont parteru Przychodni przy ul. Kościuszki 53.

[więcej ...]

09.04.2014 r. - Finał Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Z przyjemnością informujemy, że X edycja Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej, której finał wojewódzki odbył się 9 kwietnia, okazała się wielkim sukcesem edukacyjnym i organizacyjnym.

[więcej ...]

"Światowy Dzień Zdrowia - "Choroby Wektorowe"

Dziś Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku tematem przewodnim tego dnia są choroby przenoszone przez wektory.

[więcej ...]

07-10.04.2014 r. - Przedsiębiorcy z Powiatu Wągrowieckiego w Sedlczanach

W dniach od 7 do 10 kwietnia gościła w czeskich Sedlczanach grupa polskich przedsiębiorców z terenu naszego powiatu. W jej skład weszli: Ewa Rybicka, Joanna Krygier, Andrzej Gruszka oraz Kamil Dobroniecki.

[więcej ...]

07.04.2014 r. - XIV Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja"

W poniedziałek 7 kwietnia w Hotelu "Pietrak" w Wągrowcu odbyło się XIV Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja".
Spotkanie poprowadził prezes Stowarzyszenia Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki. Uczestniczyli w nim również m. in. Jerzy Kriger, Dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Marek Kmiecik, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu oraz Wicestarosta Wągrowiecki Tomasz Kranc.

[więcej ...]

06.04.2014 r. - Marsz - "Idziemy po zdrowie"

W niedzielę 06 kwietnia 2014 roku odbył się marsz pod hasłem "Idziemy po zdrowie" zorganizowany z okazji Światowego Dnia Zdrowia, który obchodzony jest corocznie od 1950 r. w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

[więcej ...]

04.04.2014 r. - Marcin Andryszak z Wągrowca w czołówce VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

4 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki, podczas uroczystej gali, uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu Marcin Andryszak odebrał zestaw cennych nagród oraz liczne gratulacje od grona sponsorów i organizatorów VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

[więcej ...]

04.04.2014 r. - Mianowanie nowej komendant KPP w Wągrowcu

W obecności Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Rafała Batkowskiego, Starosty wągrowieckiego Michała Piechockiego, Burmistrza Miasta Wągrowca Stanisława Wilczyńskiego, przedstawicieli samorządów oraz zaproszonych gości odbyło się powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu mł. insp. Magdaleny Sławińskiej.

[więcej ...]

03.04.2014 r. - Oj, działo się, działo - V Powiatowe Targi Edukacyjne

Znamienici goście, dynamiczne prezentacje, utalentowana młodzież - tak w skrócie można podsumować V Powiatowe Targi Edukacyjne, które odbyły się 3 kwietnia w hali wągrowieckiego OSiR-u.

[więcej ...]

MARZEC 2014

29.03.2014 r. - Gala Głosu Wągrowieckiego Wągrowczanin A.D. 2013

W minioną sobotę w kinie MDK odbyła się Gala Głosu Wągrowieckiego Wągrowczanin A.D. 2013 Międzynarodową Nagrodę Głosu Wągrowieckiego Most Przyjaźni 2013 otrzymał Hans Georg Führinger, były burmistrz gminy Scharnebeck współpracującej z gminą Mieścisko.

[więcej ...]

28, 31.03.2014 r. - Spotkania informacyjne dla przedsiębiorców

Pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wągrowcu, zorganizowali dwa spotkania informacyjne pt. "Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorstw", które odbyły się:
I - 28.03.2014 r. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu,
II - 31.03.2014 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Chodzieży, przy wsparciu pracowników Starostwa Powiatowego w Chodzieży.

[więcej ...]

27.03.2014 r. - Podziękowania dla Juniorów Nielby

27 marca Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki wraz z Burmistrzem Wągrowca Stanisławem Wilczyńskim oraz Wiceprezesem MKS Nielba Zbigniewem Stanisławskim spotkali się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wągrowcu z drużyną Junior Starszy Nielby z sekcji piłki ręcznej, by podziękować im za godne reprezentowanie i promowanie stolicy naszego powiatu w całej Polsce.

[więcej ...]

27.03.2014 r. - Zgoda na budowę Zakładu Produkcyjnego Mebli Tapicerowanych POLINOVA POLSKA

27 marca Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki przekazał na ręce przedstawicieli firmy POLINOVA POLSKA: Przewodniczącego Rady Nadzorczej Alfonsa Hemmerlinga i Prezesa Zarządu spółki POLINOVA POLSKA Sp. z o.o. Sp. k. Tomasza Hemmerlinga pozwolenie na budowę w Wągrowcu Zakładu Produkcyjnego Mebli Tapicerowanych.

[więcej ...]

25.03.2014 r. - "Młodzież zapobiega pożarom"

Pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" 25 marca odbyły się eliminacje miejskie do Ogólnopolskiego Konkursu, którego organizatorem była Ochotnicza Straż Pożarna w Wągrowcu.

[więcej ...]

23.03.2014 r. - Szlakiem bocianich gniazd

W niedzielny poranek miłośnicy turystyki rowerowej, pomimo niezbyt sprzyjającej pogody stawili się licznie przed budynkiem starostwa powiatowego, by o godzinie 9.00 wyruszyć na rajd "Szlakiem bocianich gniazd".

[więcej ...]

21.03.2014 r. - Kolorowe wagary, piękna idea

W piątek 21 marca, parę minut po godzinie 9. przed budynek starostwa powiatowego dotarł barwny korowód dzieci, młodzieży i opiekunów, a to za sprawą marszu zorganizowanego przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu.

[więcej ...]

18.03.2014 r. - Program "Super Wiewiórka-Przyjaciółka Oli i Kuby"

W dniu 18 marca br. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie dotyczące realizacji programu edukacyjnego "Super Wiewiórka-Przyjaciółka Oli i Kuby".

[więcej ...]

15.03.2014 r. - Akcja honorowego oddawania krwi

Po raz pierwszy w tym roku, w minioną sobotę 15 marca w ambulansie na parkingu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "Oddając krew - darujesz życie".

[więcej ...]

14.03.2014 r. - Powiatowy etap jubileuszowej X Wielkopolskiej Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

Daria Charzyńska po raz trzeci zwyciężczynią powiatowego etapu Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej!

[więcej ...]

Dawid Ogrodnik laureatem Polskiej Nagrody Filmowej "Orły 2014"!

Nagrodę w kategorii główna rola męska Polska Akademia Filmowa przyznała wągrowczaninowi Dawidowi Ogrodnikowi za jego kreację w filmie "Chce się żyć" w reżyserii Macieja Pieprzycy.

[więcej ...]

15 marca - Światowy Dzień Konsumenta

Światowy Dzień Konsumenta, znany też jako Światowy Dzień Praw Konsumenta - międzynarodowe święto obchodzone corocznie 15 marca.
Po raz pierwszy obchody odbyły się w 1983 roku w rocznicę przemówienia prezydenta Johna Kennedyego, wygłoszonego w roku 1962 roku w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Dotyczyło ono projektu ustawy o ochronie praw konsumenta.
Wówczas prezydent USA sformułował cztery podstawowe prawa konsumentów:
- do informacji,
- do wyboru,
- do bezpieczeństwa,
- do reprezentacji.
Z jego ust padło też znane stwierdzenie: "Konsumenci to my wszyscy".
W Polsce Światowy Dzień Konsumenta obchodzony jest oficjalnie od roku 2000.

11 marca - Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa - coroczne polskie święto obchodzone 11 marca. Lokalnie można napotkać inne daty. Pochodzenie nie jest znane, jednak w ostatnich latach staje się coraz popularniejsze w gminach wiejskich.
Święto to ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku sołtysom za ich pracę i zaangażowanie oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę sołtysa w polskiej wsi.

11.03.2014 r. - Dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łeknie odwiedziły starostwo powiatowe

Dziś do starostwa przybyli wyjątkowo sympatyczni gości - uczniowie klas 3a i 3b z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łeknie wraz z nauczycielkami. Dzieci odwiedziły w gabinecie starostę Michała Piechockiego.

[więcej ...]

10.03.2014 r. - Dzień Sołtysa w Żbietce

W poniedziałek 10 marca w przeddzień Dnia Sołtysa w świetlicy wiejskiej w Żbietce odbyło się spotkanie z sołtysami Gminy Mieścisko.

[więcej ...]

8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dzień Kobiet - coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.

Z tej okazji wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia!

07.03.2014 r. - Kolejny równolatek powiatu odwiedził starostę

W miniony piątek starosta Michał Piechocki gościł ostatniego z równolatków powiatu, którzy odpowiedzieli na nasz apel. Urodzony 1 stycznia 1999 roku Jakub Marmurowicz z Rąbczyna przybył do starostwa w towarzystwie mamy i młodszej siostry.

[więcej ...]

01.03.2014 r. - Kolejny sukces Marty Jastrząbek

W sobotę, 1 marca odbył się w Stargardzie Szczecińskim finał XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Dozwolone do lat 19". Kwalifikacje do konkursu odbyły się w ubiegłym roku, w listopadzie. Wokaliści rywalizowali w trzech grupach wiekowych, w najstarszej znalazła się wągrowczanka, uczennica klasy 2B I LO Marta Jastrząbek.

[więcej ...]

01.03.2014 r. - "Między Wierszami 2014"

Już po raz siódmy spotkali się, w ramach Turnieju Recytatorskiego Szkół Ponadpodstawowych "Między Wierszami 2014", młodzi miłośnicy polskiej poezji oraz poezji śpiewanej.

[więcej ...]

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

[więcej ...]

LUTY 2014

28.02.2014 r. - Rolnicy z powiatu wągrowieckiego na Międzynarodowych Targach Ferma 2014

W piątek 28 lutego na Międzynarodowe Targi Ferma 2014. Ferma Bydła, Ferma Świń i Drobiu., wybrała się grupa rolników z powiatu wągrowieckiego - w sumie ponad 40 osób. Wyjazd zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu we współpracy z organizatorami targów firmą DLG AgroFood Sp. z o.o.

[więcej ...]

27.02.2014 r. - Spotkanie dla przedsiębiorców

W czwartek 27 lutego w sali sesyjnej starostwa powiatowego odbyło się spotkanie poświęcone istotnym dla przedsiębiorczości sprawom.

[więcej ...]

27.02.2014 r. - Równolatkowie powiatu z wizytą u starosty

W czwartek 27 lutego Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki spotkał się z równolatkami powiatu, którzy odpowiedzieli na nasz apel, czyli młodymi mieszkańcami, którzy urodzili się 1 stycznia 1999 r. To właśnie wtedy, po reformie samorządowej powstały w Polsce powiaty, w tym również powiat wągrowiecki.

[więcej ...]

24.02.2014 r. - W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbył się Dzień Klasy Mundurowej

Na Dzień Klasy Mundurowej do ZSP 2 przybyli gimnazjaliści z naszego powiatu oraz goście: Starosta Michał Piechocki, dyrektor ZOZ w Wągrowcu Emilia Jagat i przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Małgorzata Osuch.

[więcej ...]

24.02.2014 r. - Wizyta Teatru "Kurtyna" z Krakowa

W dniu 24 lutego br. aktorzy z Teatru "Kurtyna" z Krakowa zagościli w dwóch placówkach oświatowych z naszego powiatu, którzy zaprezentowali spektakle w ramach programu profilaktyczno-teatralnego.

[więcej ...]

23.02.2014 r. - Samorządowo-Gospodarczy HIT Regionu 2013 dla Gołańczy!

W niedzielę 23 lutego burmistrz Mieczysław Durski oraz przewodniczący rady Józef Ryłko odebrali w Poznaniu wyróżnienie Wielkopolski Gospodarczo - Samorządowy Hit 2013. Nagroda została przyznana Miastu i Gminie Gołańcz za Przedsięwzięcia budowlano - modernizacyjne oraz za działalność prospołeczną w ubiegłym roku na terenie miasta i gminy.

[więcej ...]

22.02.2014 r. - Brawa dla Laskownicy Wielkiej!

W sobotę 22 lutego w Gołańczy odbyła się gala konkursu "Moja aktywna wieś 2013/2014". Tym razem wygrała Laskownica Wielka.

[więcej ...]

20.02.2014 r. - Roczna narada w wągrowieckiej KP PSP

20 lutego w KP PSP odbyła się narada służbowa, której tematem było podsumowanie działalności Komendy w roku 2013.

[więcej ...]

Turniej na koniec ferii

Ponad 50. młodych zawodników zgłosiło się w czwartek, 13.02.2014 r. do rywalizacji w VI Turnieju Piłki Nożnej Halowej, zorganizowanym, tradycyjnie przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej we współpracy z ZSP nr 1 w Wągrowcu.

[więcej ...]

Graj Muzyka! 2014

Już po raz dziewiąty, w związku z inauguracją akcji feryjnej Ogniska Pracy Pozaszkolnej, z różnych zakątków naszego powiatu, a także sąsiedzkich, zjechała do auli wągrowieckiego I LO młodzież i dzieci, by w ramach Powiatowego Konkursu Wokalistów "Graj Muzyka! 2014" zaprezentować swoje umiejętności.

[więcej ...]

11 lutego - Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego to święto chrześcijańskie obchodzone corocznie 11 lutego, ustanowione przez papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

25 lat temu rozpoczęły się obrady Okrągłego Stołu

4 czerwca tego roku minie ćwierć wieku od pokonania komunizmu.
6 lutego 1989 r. rozpoczęły się rozmowy Okrągłego Stołu.
Rozmowy były prowadzone przez przedstawicieli władz PRL, opozycji i Kościoła, w wyniku których rozpoczęła się transformacja ustrojowa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Rozmowy rozpoczęły się 6 lutego 1989, a zakończyły 5 kwietnia tego samego roku. Prowadzone były w kilku miejscach, a ich rozpoczęcie i zakończenie odbyło się w siedzibie Urzędu Rady Ministrów PRL w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie. W obradach wszystkich zespołów brały udział 452 osoby. Pomysł zorganizowania rozmów między władzą a opozycją pojawił się na kilka lat przed rozpoczęciem obrad.

Zebranie sprawozdawcze OSP w Wągrowcu

[więcej ...]

"Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

Ponad 900 dzieci przedszkolnych i młodzieży wczesnoszkolnej z terenu powiatu wągrowieckiego uczestniczy w programie edukacyjnym "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

[więcej ...]

STYCZEŃ 2014

15-lecie Powiatu Wągrowieckiego

Strona 1
Strona 2
Strona 3
Strona 4

25.01.2014 - III Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych "Kleks 2014"

W dniu 25.01.2014 r. odbył się III Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych "Kleks 2014", na który zgłosiło się 45 uczestników.

[więcej ...]

69. rocznica wyzwolenia Wągrowca spod okupacji hitlerowskiej

23 stycznia to bardzo ważna data dla stolicy naszego powiatu. 23 stycznia 1945 roku Wągrowiec został wyzwolony spod okupacji hitlerowskiej przez Armię Czerwoną. Tego dnia od strony Gniezna nadjechało dwanaście czołgów radzieckich pod dowództwem pułkownika Andrieja Nikiticza Paszkowa. Rosjanie do Wągrowca wjechali bez problemów. Za oddziałem Paszkowa do Wągrowca wkroczył także 1006 pułk piechoty Armii Czerwonej.

19.01.2014 - Mamy nową świątynię w powiecie

W niedzielę 19 stycznia odbyło się uroczyste błogosławieństwo nowo wybudowanego kościoła pw. błogosławionego Jana Pawła II w Kobylcu.

[więcej ...]

10.01.2014 - Paszport "Polityki" dla Dawida Ogrodnika!

We wtorek wieczorem w Teatrze Wielkim wręczone zostały Paszporty "Polityki" za rok 2013.

W kategorii FILM paszport zdobył Dawid Ogrodnik, wągrowczanin, laureat Nagrody Powiatu Wągrowieckiego "Złota Pieczęć 2013".

[więcej ...]

10.01.2014 - Nowa komendant KPP

W piątek 10 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Wągrowcu kierownictwo, funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście pożegnali mł. insp. Tomasza Francuszkiewicza dotychczasowego Komendanta wągrowieckiej jednostki. W spotkaniu uczestniczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski, który powierzył obowiązki na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Wągrowcu mł. insp. Magdalenie Sławińskiej.

[więcej ...]

09.01.2014 - Gala konkursu Głosu Wągrowieckiego "Wolontariusz Roku 2013" im. Pauliny Pawlak

9 stycznia odbyła się uroczysta gala konkursu Głosu Wągrowieckiego "Wolontariusz Roku 2013" im. Pauliny Pawlak.
Uroczystość miała miejsce w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu. Gościem specjalnym gali był m.in. Mateusz Smoleń z Parkowa, Poznański Wolontariusz Roku 2013.

[więcej ...]

08.01.2014 - Odprawa roczna wągrowieckiej policji

8 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyła się narada roczna podsumowująca wyniki osiągnięte przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu w 2013 roku.

[więcej ...]

Włodarze powiatu wągrowieckiego na piątkę z plusem w konkursie "Dobry Gospodarz 2013"!

Portal "Dobrzy Politycy.pl" podsumował konkurs "Dobry Gospodarz 2013", w którym świetnie wypadli włodarze powiatu wągrowieckiego: starosta Michał Piechocki i wicestarosta Tomasz Kranc.

[więcej ...]

06.01.2014 - Utalentowana Marta finalistką ogólnopolskiego konkursu

Marta Jastrząbek z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu finalistką IV OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK - SOBOTA 2014

[więcej ...]

04.01.2014 - Noworoczne spotkanie strażaków ochotników

Strażacy - ochotnicy z terenu miasta i gminy Wągrowiec spotkali się na noworocznych uroczystościach 4 stycznia w świetlicy wiejskiej w Runowie.

[więcej ...]

15-lecie powiatu!

1 stycznia Powiat Wągrowiecki skończył 15 lat. Powstał 1 stycznia 1999 r. w wyniku reformy samorządowej. Tradycje struktur powiatowych są jednak w naszym regionie znacznie starsze. Wągrowiec był już stolicą powiatu w okresie międzywojennym i w czasach PRL-u do roku 1975.

[więcej ...]


2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010