Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Zestawy edukacyjne od WORD w Pile dla przedszkolaków

W ramach współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Pile 16 stycznia odbyło się kolejne już przekazanie zestawów edukacyjnych dla przedszkolaków z terenu powiatu wągrowieckiego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele przedszkolnych palcówek oświatowych, z-ca dyrektora WORD w Pile Krzysztof Paszyk, Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki, Wicestarosta Tomasz Kranc oraz zajmujący się koordynacją działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego Krzysztof Poszwa ze Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

Do tej pory realizacja przyjętych programów owocuje wieloma ciekawymi inicjatywami. Są to m.in.: wyposażanie szkół w gabinety wychowania komunikacyjnego, przedszkola w zestawy edukacyjne (minikony oraz zestawy do bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię), coroczne wyposażanie wszystkich pierwszaków w światłoodblaski, przekazywanie sprzętu ratowniczego i dydaktycznego dla służb.

WORD funduje również kursy prawa jazda dla laureatów konkursów szkół ponadgimnazjalnych oraz nagrody w rywalizacji BRD dla szkół podstawowych i gimnazjów.

Zestawy edukacyjne od WORD w Pile dla przedszkolaków Zestawy edukacyjne od WORD w Pile dla przedszkolaków Zestawy edukacyjne od WORD w Pile dla przedszkolaków

[... wstecz]