Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Wągrowiecka OSP podsumowała miniony rok

W wągrowieckiej Ochotniczej Straży Pożarnej, która w tym roku obchodzi jubileusz 145 - lecia swojej działalności strażacy - ochotnicy 25 stycznia podsumowali miniony rok na zebraniu sprawozdawczym, na które zaprosił wszystkich Stefan Matuszak - prezes miejscowej jednostki.

Kolejno sprawozdania przedstawili: Zdzisław Powałowski - zastępca naczelnika, Zbyszko Sygierycz - sekretarz, Bartosz Bejmowicz - skarbnik, po czym podsumowała sprawozdania Barbara Nowak - przewodnicząca komisji rewizyjnej. W minionym roku wągrowiecka OSP trzynaście razy brała udział w akcjach ratowniczo - gaśniczych i likwidacji miejscowych zagrożeń. Ponadto jednostka uczestniczyła przy zabezpieczeniu wielu wydarzeń, jak: Dzień Dziecka, Festyn Rodzinny i Cysterski, Święto Latawca, procesji Bożego Ciała, wyścigu kolarskiego, wystawie koni, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jednostka brała udział także w uroczystej Mszy św. z okazji święta patrona św. Floriana. Również OSP była organizatorem eliminacji miejskich Ogólnopolskiego Konkursu "Młodzież zapobiega pożarom", obchodów Dnia Strażaka oraz zdobyła wyróżnienie za udział w Powiatowym Konkursie Krwiodawstwa PCK. Ważnym wydarzeniem był wyjazd druhów do zaprzyjaźnionych strażaków w Adendorfie na terenie Niemiec, aby wspólnie prowadzić ćwiczenia doskonalące. Dużym zainteresowaniem cieszy się Strażacka Izba Pamięci, którą w minionym roku odwiedziło około 1500 zwiedzających z kraju i zagranicy. Wielką radość sprawiło strażakom zamontowanie w remizie OSP bramy wjazdowej z napędem elektrycznym, która w znacznym stopniu przyczyni się do szybkości wyjazdu do akcji. W roku sprawozdawczym jednostka również pozyskała dodatkowy sprzęt: agregat oddymiający, prądownice turbo, węże oraz mundury bojowe. Uchwałą walnego zebrania godność członka honorowego otrzymał Jan Maćkowiak, który od 42 lat jest członkiem OSP.

W imieniu Burmistrza Miasta Wągrowca dziękuję wam druhowie za dotychczasową działalność ratowniczą" - powiedział Zbigniew Cholewiński. Natomiast Szymon Manikowski - prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP zachęcał do powoływania młodzieżowych drużyn, rozszerzenia formy corocznego konkursu "Młodzież zapobiega pożarom" i nagradzania uczestników. W jednostce zrzeszonych jest 45 ochotników.

Wągrowiecka OSP podsumowała miniony rok

fot. Jan Maćkowiak

[... wstecz]