Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Wągrowiec na półmetku marszu "Zauważ Mnie"

W czwartek 7 lutego 2013 r. ulicami Wągrowca przemaszerowali uczestnicy marszu nordic walking "Zauważ mnie 2013" marsz (p)o zdrowie, którzy w ten sposób propagują w Polsce przypadający 14 lutego Światowy Dzień Chorych na padaczkę oraz problemy osób dotkniętych tą chorobą.

Marsz rozpoczął się od granic miasta na ulicy Rogozińskiej, poprzez ulice Opacką i Rynek, aż do siedziby Ratusza. Uczestnikom marszu towarzyszyły m.in. uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu klas mundurowych (pierwsza klasa LO) pod kierunkiem mgr Grażyny Działowskiej. Wszyscy uczestnicy maszerowali z kijkami nordic walking, dzięki czemu dzielni maratończycy, którzy w tym roku pokonują blisko 500-kilometrową trasę z Wrocławia do Koszalina, mieli godną asystę i zwracali na siebie uwagę wągrowczan. A o to właśnie w organizowanym marszu chodzi - byśmy wszyscy zwrócili uwagę na fakt, że wśród nas jest ok. 400 tys. osób chorych na padaczkę, że osobom dotkniętym tą chorobą może pomóc każdy z nas. Nie trzeba w tym celu posiadać specjalistycznej wiedzy, wystarczy odrobina wiadomości i odwagi.

Wszystkich uczestników marszu pod Ratuszem przywitał Burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński, który objął tę szczytną akcję swoim honorowym patronatem. Burmistrz podziękował wągrowieckim współuczestnikom marszu, a następnie w siedzibie władz miasta rozmawiano o celach akcji, zaletach uprawiania nordic wal king, o epilepsji, podkreślając, że choroba ta nie musi mieć bardzo przykrych następstw, jeśli nauczymy się z nią postępować właściwie.

Wągrowiec na półmetku marszu "Zauważ Mnie"

[... wstecz]