Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Młodzież z ZSP nr 2 w Wągrowcu walczy z czerniakiem

Grupa uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu pod opieką nauczycielki matematyki Katarzyny Resztak aktywnie uczestniczy w programie "Mam haka na raka".

Tematem przewodnim 6. edycji programu jest złośliwy rak skóry - czerniak. Swoją działalnością młodzież zachęca ludzi do zrobienia profilaktycznych badan skóry. A działań takich młodzież podjęła sporo. W szkole uczniowie prowadzili prelekcje na temat czerniaka, zbierali podpisy na deklaracji "Zachęcę jedną osobę do wykonania badań profilaktycznych skóry". Na deklaracji podpisało się już ponad 50 osób. Młodzież przeprowadziła też ankiety pozwalające określić, w jakim stopniu lokalna społeczność uświadomiona jest w temacie profilaktyki raka skóry.

28 lutego w szkole odbył się Dzień Hakowicza. Jego uczestnicy podjęli współpracę ze Starostwem Powiatowym, a także udali się na czwartkowy targ, gdzie rozdawali ulotki zachęcające do zrobienia badań. Zbierali też podpisy na deklaracji.
W szkolnej auli natomiast można było obejrzeć krótką inscenizację o solarium i wysłuchać prelekcji na temat czerniaka przygotowaną przez pedagoga szkolnego Urszulę Francuziak oraz Agnieszkę Szymaniak.

28 lutego ogłoszono również wyniki konkursu na najlepszą prezentację o czerniaku. 1 miejsce zajął Piotr Bochra, wyróżnienia otrzymały: Sandra Bielecka, Daria Janecko, Anna Kasprzyk.
Nagrody dla laureatów ufundowało Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

Młodzież z ZSP nr 2 w Wągrowcu walczy z czerniakiem Młodzież z ZSP nr 2 w Wągrowcu walczy z czerniakiem Młodzież z ZSP nr 2 w Wągrowcu walczy z czerniakiem Młodzież z ZSP nr 2 w Wągrowcu walczy z czerniakiem Młodzież z ZSP nr 2 w Wągrowcu walczy z czerniakiem Młodzież z ZSP nr 2 w Wągrowcu walczy z czerniakiem

ULOTKA

[... wstecz]