Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Kilkadziesiąt worków zabawek dla dzieci z Afganistanu

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu włączyło się w organizowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki akcję humanitarną "Wielkopolska - dzieciom afgańskim".

Do koordynowanej przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu akcji pomocy rówieśnikom zostali zaproszeni uczniowie z wielkopolskich szkół. Na odzew uczniów z naszych placówek oświatowych nie trzeba było długo czekać.
- Nie spodziewaliśmy się aż takiego odzewu. Aktywność dzieci i młodzieży z naszego powiatu była bardzo duża. Wszystkim uczestnikom akcji pomocy skierowane dla dzieci z Afganistanu należą się wielkie brawa i podziękowania - podkreśla Krzysztof Poszwa, główny specjalista ds. bezpieczeństwa publicznego i zarządzania kryzysowego w starostwie.
Zabawki dostarczone zostaną wkrótce transportem lotniczym do Afganistanu, a następnie zostaną przekazane przez polskich żołnierzy podopiecznym w sierocińcach i najbiedniejszych szkołach Prowincji Ghazni w Islamskim Państwie Afganistanu, w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego, wchodzącego w skład Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Afganistanu.

Kilkadziesiąt worków zabawek dla dzieci z Afganistanu Kilkadziesiąt worków zabawek dla dzieci z Afganistanu

[... wstecz]