Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca w sali miejskiego kina, odbyło się spotkanie tematyczne poświęcone cyberprzemocy. Organizatorami przedsięwzięcia były Forum Równych Szans i Praw Kobiet Powiatu Wągrowieckiego oraz Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.

Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki oraz burmistrz Stanisław Wilczyński złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim paniom.

- Po części oficjalnej rozpoczął się wykład nt. "Walczymy z cyberprzemocą", który poprowadził dr hab. Jacek Pyżalski specjalista w zakresie przeciwdziałania cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. Dr Pyżalski wykłada na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. Jest także mediatorem sądowym i autorem licznych publikacji. Prelegent w bardzo ciekawy i niezwykle przystępny sposób przedstawił fakty i mity poruszanej problematyki. Forma przekazu, jaką zastosował dr Pyżalski, sprawiła, że bardzo szybko wykład przerodził się w dyskusję, a odbiorcy referatu mogli własne doświadczenia i wątpliwości na bieżąco korygować z jego bogatą wiedzą teoretyczną i praktyczną - relacjonuje założycielka Forum Równych Szans i Praw Kobiet Powiatu Wągrowieckiego Ewelina Szulc.

W ramach konwentu zgromadzone panie miały także możliwość rozmowy z funkcjonariuszkami Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu. Były też porady m. in. Porady prawne, porady fryzjerki i kosmetyczki, loteria z nagrodami i inne atrakcje.

Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet Dzień Kobiet

[... wstecz]