Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Tydzień z Internetem w Powiatowej Bibliotece Publicznej

Ogólnoeuropejska kampania "Tydzień z Internetem 2013" dobiegła końca. W akcję promującą korzystanie z sieci włączyła się Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu, która od kilku lat organizuje warsztaty komputerowe dla seniorów.

Z tej okazji w Bibliotece odbyły się specjalne spotkania z seniorami, które poprowadziły Latarniczki Polski Cyfrowej Równych Szans - Małgorzata Bejm i Aneta Narowska.

Spotkania nastawione były przede wszystkim na wprowadzenie seniorów w świat internetowych społeczności. Cały cykl zajęć rozpoczęły panie chcące nauczyć się korzystania z komunikatora internetowego Skype, natomiast inna grupa zapragnęła zagłębić się w meandry facebook'owych zawiłości. Takie oderwanie się od codziennych spraw było, jak przyznają kursanci, bardzo miłe, a co najważniejsze - nauczyli się korzystać z Internetu, co do tej pory były poza ich zasięgiem.

Niebywale ciekawym, ale i trudnym wyzwaniem okazało się przeprowadzenie zajęć wprowadzających w internetowy świat osoby niedowidzące. Bibliotekę odwiedzili członkowie Polskiego Związku Niewidomych. Komputery czytelni internetowej na czas zajęć zostały specjalnie przystosowane do pracy z osobami z dysfunkcją wzroku. Uczestnicy dowiedzieli się z jakich programów mogą korzystać, aby ułatwić sobie pracę nie tylko w Internecie, ale wykorzystując komputer na co dzień. Dla Latarniczek to doświadczenie wymagało jeszcze więcej zaangażowania, niż w przypadku kontaktów z osobami pełnosprawnymi.

Tydzień z Internetem w Powiatowej Bibliotece Publicznej Tydzień z Internetem w Powiatowej Bibliotece Publicznej Tydzień z Internetem w Powiatowej Bibliotece Publicznej Tydzień z Internetem w Powiatowej Bibliotece Publicznej Tydzień z Internetem w Powiatowej Bibliotece Publicznej Tydzień z Internetem w Powiatowej Bibliotece Publicznej

[... wstecz]