Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Kolejne targi edukacyjne zakończone sukcesem

W środę 20 marca w hali wągrowieckiego OSiR-u odbyły się IV Powiatowe Targi Edukacyjne.

W targach uczestniczyli: Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki, Burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński, Przewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego Tadeusz Synoracki, Wicestarosta Tomasz Kranc, a także przedstawiciele poszczególnych gmin, placówek oświatowych, zaproszeni goście i oczywiście, uczniowie.

Targi były adresowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, rodziców oraz nauczycieli. Ich organizacją zajął się Wydział Oświaty z kierownik Karoliną Krenz na czele. Pani Kierownik wraz ze swymi pracownicami: Eweliną Szulc, Beatą Koczorowską-Muszyńską oraz Agnieszką Winiecką-Czerwińską zadbały o każdy szczegół, by targi przebiegały sprawnie.
Karolina Krenz powitała zebranych, po czym głos zabrał Starosta.
Podczas IV Powiatowych Targów Edukacyjnych wręczono stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, uzyskane w I semestrze tego roku szkolnego. Stypendia przyznane zostały przez Zarząd Powiatu Wągrowieckiego. Nagrody pieniężne otrzymały: Paula Rybarkiewicz z II LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu, Magdalena Bryzik z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, Katarzyna Tomkowiak z Technikum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu oraz Zuzanna Buchs z Zespołu Szkół Powszechnych w Gołańczy.

Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało siedem szkół:
- I Liceum Ogólnokształcące w Wągrowcu
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gołańczy
- Zespół Szkół Powszechnych w Damasławka
- Zespół Szkół Leśnych w Goraju.
By zachęcić młodsze koleżanki i kolegów do wkroczenia w progi swych szkół ich uczniowie wraz z opiekunami przygotowali ciekawe prezentacje. Były występy artystyczne, m. in.: pokazy umiejętności wokalnych i tanecznych, pokazy sportowe i sztuk walki, ratownictwa medycznego, sztuki teatralnej, Goście Targów oprócz oferty szkół poznali programy nauczania, podręczniki i materiały metodyczne.

Ponadto swoje stanowiska miało oczywiście Starostwo Powiatowe, jak również Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu oraz Powiatowy Urząd Pracy.

[... wstecz]