Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem w Powiatowej Bibliotece Publicznej

W czwartek 18 kwietnia w czytelni Powiatowej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem - podróżnikiem, autorem książki "Islandia - trzeci żywioł". Uczestnikami spotkania byli uczniowie klasy III p II LO w Wągrowcu pod opieką Pani Grażyny Witkowskiej.

Roman Pankiewicz pochodzi z Krakowa. Ponad 10 lat przebywał poza granicami kraju, gdzie pracował zawodowo na kontraktach m.in. w Rosji, Niemczech i Islandii. W Islandii przebywał ponad 3 lata pracując przy realizacji projektu budowy huty aluminium. Wynikiem tego pobytu jest książka o Islandii. Podczas spotkania autor barwnie i ciekawie opowiadał o swoim pobycie w tym kraju. Całości towarzyszyła prezentacja zdjęć ukazujących Islandię z różnych stron: historii, przyrody, geografii, atrakcji turystycznych, która była doskonałym uzupełnieniem wypowiedzi.

Na zakończenie autor przekonywał obecną na spotkaniu młodzież, jak istotne w życiu jest uczenie się języków obcych. Znajomość języka pomaga bowiem w komunikacji, zdobyciu wymarzonej pracy oraz podróżowaniu i poznawaniu świata.

Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem w Powiatowej Bibliotece Publiczneje Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem w Powiatowej Bibliotece Publicznej Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem w Powiatowej Bibliotece Publicznej

[... wstecz]