Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Wernisaż wystawy "Oblicza regionu w literaturze i sztuce"

Czytelnia Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu zamieniła się w galerię sztuki. Wszystko to za sprawą wystawy pt. "Oblicza regionu w literaturze i sztuce", której inauguracja odbyła się we wtorek 23 kwietnia. Zebranych, na czele z przewodniczącym Rady Powiatu, Tadeuszem Synorackim, powitała dyrektor Biblioteki, Elżbieta Rożnowska.

Wśród licznie przybyłych gości, obecni byli również artyści, bez których wystawa nie miałaby miejsca: Teresa Buszka, Ryszard St. Dereżyński, Barbara Piechowiak, Małgorzata Tomaszewska, Aleksandra Podemska, Szymon Marcinkowski i Magdalena Zarębska, którzy chętnie odpowiadali na pytania zwiedzających i z dumą prezentowali swoje dzieła.

Wystawa była też okazją do zapoznania się z twórczością regionalnych poetów - Jolanty Nowak - Węklar, Jana Kaspra oraz Marka Kośmidra, którzy swoje obrazy malują słowem. Impreza połączona była z obchodami Światowego Dnia Książki. Święto książek celebrowano przed budynkiem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 na ul. Kościuszki 49, gdzie Biblioteka ma swoją siedzibę. Wszyscy zaproszeni, w ramach akcji "5 minut dla książki", wspólnie odczytali fragment książki autorstwa Arturo Pérez-Reverte'a pt. "Królowa Południa" oraz wybrany przez pracowników Biblioteki utwór Jolanty Nowak - Węklar pt. "Z Wyboru" Po części oficjalnej był wreszcie czas na spróbowanie tortu, wypicie filiżanki kawy oraz na ciekawą konwersację wśród wielbicieli sztuki.

 

[... wstecz]