Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisława Komorowskiego

W sobotę 25 maja w Wągrowcu miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie. Stolicę powiatu odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

W pierwszej części swojej wizyty Prezydent RP spotkał się z młodzieżą wągrowieckich szkół w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu na "lekcji wolności", podczas której powrócono do wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku (pierwsze wolne wybory do Sejmu w Polsce) oraz 27 maja 1990 roku (pierwsze wolne wybory samorządowe). W lekcji uczestniczyli również: Janusz Muszyński - ostatni naczelnik i pierwszy Burmistrz Miasta Wągrowca, Józef Bojanowski - pierwszy Przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu oraz Grzegorz Tomaszewski, który był radnym Rady Miejskiej w Wągrowcu i pierwszym Marszałkiem Sejmiku Województwa Pilskiego. Prezydent Komorowski odsłonił w holu szkoły ławeczkę z pamiątkową tabliczką, ufundowaną przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu.

Następnie głowa państwa spotkała się z mieszkańcami Wągrowca, którzy mimo niesprzyjającej niepogody przybyli licznie na Rynek by stanąć do wspólnej fotografii z Prezydentem. Po wizycie w Wągrowcu Prezydent Komorowski udał się do Szamocina, gdzie odbyło się m.in. spotkanie z samorządowcami z Wielkopolski z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Uczestniczył w nim również burmistrz Wągrowca Stanisław Wilczyński wspólnie ze starostą wągrowieckim Michałem Piechockim.

fot. Urząd Miejski w Wągrowcu

[... wstecz]