Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Powiat Wągrowiecki na XVI Międzynarodowych Targach Agroturystycznych w Złotowie

W dniach 1-2 czerwca 2013 r. odbyły się w Złotowie XIV Międzynarodowe Targi Agroturystyczne. Ich celem było głównie prezentowanie walorów turystycznych oraz lokalnej tradycji i kultury. Wśród licznych wystawców nie zabrakło również przedstawicieli Powiatu Wągrowieckiego. Stoisko zostało przygotowane przez pracowników Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, których wspomagali pani Teresa Jackowska z Morakowa, prezentująca wyroby z siana - zajączki, koguciki, jeże oraz inne zwierzęta domowe i leśne. Szczególnie wyróżniały się koń i dzik, prawie naturalnej wielkości. Ponadto swoje prace przedstawiała pani Katarzyna Wachowska z Chawłodna, były to wyroby z wstążeczek wykonywane metodą karczochową oraz wyroby z papieru wykonywane metodą origami, ponadto prace wykonane haftem richelieu oraz haftem krzyżykowym. Reprezentację powiatu wzmocnili też pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze prezentując wykonane przez siebie prace oraz pracownicy Punktu Informacji o Funduszach Unijnych ze Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

W tym roku Targi odbywały się w innym miejscu i innej formule. Stoiska wystawców były rozmieszczone na rozległym terenie i głównie pod namiotami, a nie w sali jak to było dotychczas. Pomimo tego stoisko Powiatu Wągrowieckiego rzucało się w oczy i przyciągało uwagę i zainteresowanie zwiedzających.

Dariusz Stoll

XVI Międzynarodowe Targi Agroturystyczne w Złotowie XVI Międzynarodowe Targi Agroturystyczne w Złotowie XVI Międzynarodowe Targi Agroturystyczne w Złotowie XVI Międzynarodowe Targi Agroturystyczne w Złotowie XVI Międzynarodowe Targi Agroturystyczne w Złotowie

fot. Krzysztof Stachowski

[... wstecz]