Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

"Bezpiecznie nad wodą"

Wychodząc na przeciw inicjatywom nadającym szczególnego znaczenia zagadnieniom bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim 13 czerwca w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyła się konferencja pod hasłem: "BEZPIECZNIE NAD WODĄ". Organizatorem spotkania był Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki przy współudziale kierownika drużyny WOPR przy MKS "LIDER" Grzegorza Lewandowskiego.

Główne zagadnienia spotkania dotyczyły obowiązków jednostek samorządu terytorialnego w świetle ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, organizacji kąpielisk, systemu szkolenia ratowników, a także działań prewencyjnych Policji w zakresie bezpieczeństwa nad wodą.

Wśród referujących znaleźli się członkowie władz krajowych WOPR, osoby na co dzień związane z ratownictwem, a także Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak prezentujący wyjątkowo ciekawy materiał własnych doświadczeń przy organizacji kąpielisk w Kamienicy i Kobylcu.

Druga część konferencji odbyła się na plaży miejskiej Jeziora Durowskiego, gdzie przy udziale dzieci i młodzieży z wągrowieckich szkół odbył się pokaz ratownictwa wodnego.

 

[... wstecz]