Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

Zawody strażackie OSP

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze oraz Drużyny Żeńskie uczestniczące w Miejsko - Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych wyjadą w nagrodę do Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz do Parku Linowego w Kobylnicy - zapewnił wszystkich zgromadzonych Przemysław Majchrzak, wójt Gminy Wągrowiec podczas podsumowania zawodów. Wyjazd będzie refundowany m. in. przez Urząd Gminy Wągrowiec i Zarząd Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Wągrowcu. Wszystkich przybyłych 23 czerwca na zmagania sportowo - pożarnicze powitał Szymon Manikowski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko - Gminnego Związku OSP RP w Wągrowcu, po czym komendant miejsko - gminny związku Grzegorz Manikowski złożył meldunek o przygotowaniu do sportowej rywalizacji Marianowi Bodusowi, wiceprezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wągrowcu.

"Witam wszystkich przybyłych na zawody pożarnicze, które uważam za otwarte" - powiedział Grzegorz Kamiński, wiceburmistrz Miasta Wągrowca. Wśród przybyłych był zastępca komendanta mł. bryg. Zbigniew Dziewulski wraz z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu, Michał Nogalski, przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec, członkowie zarządu miejsko - gminnego związku, prezesi, naczelnicy jednostek oraz komisja sędziowska pod przewodnictwem kpt. Ryszarda Skiby. Wśród licznie przybyłych kibiców dostrzec można było emocje wywołane sportową rywalizacją, szczególnie podczas ćwiczeń bojowych prezentowanych przez strażaków - ochotników. Druhowie rozpoczęli rywalizacje od biegów sztafetowych, podczas których pokonywali kolejne przeszkody, aby uzyskać jak najkrótszy czas. Wysoki poziom wyszkolenia spowodował, że tylko sekundowe różnice dzieliły drużyny w poszczególnych kategoriach. Po zmaganiach sztafetowych wśród seniorów kategorii "A" na prowadzenie wysunęła się drużyna z OSP w Wągrowcu, jednak podczas ćwiczeń bojowych zainkasowała 5 punktów karnych i w efekcie z sumą 118 pkt. zajęła trzecią lokatę. Najlepiej zaprezentowali się druhowie z OSP w Łeknie, którzy z sumą punktów 114 zajęli pierwsze miejsce, wyprzedzając OSP Sienno I, która w sumie zgromadziła dorobek 117 punktów. Kolejne miejsca w kategorii "A" senior zajęły OSP: Sienno II 122 pkt., Runowo 122 pkt., Brzezno Stare 126 pkt., Rąbczyn 130 pkt. i Kaliszan 138 pkt. W kategorii "C" kobiet zwycięstwo odniosły zawodniczki z OSP Sienno (149 pkt), które wyprzedziły druhny z OSP Łekno (158 pkt). Wśród młodzieżowych drużyn pożarniczych CTiF nie mieli sobie równych druhowie z OSP w Łeknie (978 pkt), drugą lokatę zajęli młodzieżowcy z OSP w Runowie (947 pkt.), a na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy z OSP w Ochodzy z ilością 845 pkt.

Dzięki zgromadzonym punktom OSP w Łeknie dodatkowo przejęła puchar przechodni od OSP w Siennie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które odbędą się w miesiącu wrześniu. Fundatorem pucharów był Urząd Gminy Wągrowiec, natomiast poczęstunek dla strażaków ufundował Urząd Miejski w Wągrowcu.

Jan Maćkowiak
członek honorowy OSP

Zawody strażackie OSP Zawody strażackie OSP Zawody strażackie OSP Zawody strażackie OSP Zawody strażackie OSP Zawody strażackie OSP Zawody strażackie OSP Zawody strażackie OSP

[... wstecz]