Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

XV Wojewódzko - Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie

W niedzielę 25 sierpnia w Środzie Wielkopolskiej odbyły się XV Wojewódzko - Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie, w których uczestniczyła również delegacja z Powiatu Wągrowieckiego: Małgorzata Klessa - Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego oraz starostowie dożynek Powiatowo - Gminnych, jakie odbędą się w najbliższą niedzielę w Mieścisku: Maria Sadłoska z Podlesia Wysokiego i Jan Wiertel z Sarbii.

Uroczystości rozpoczęło otwarcie Wystawy Rolniczej o godz. 11.30, przy Parku Łabędzie na ul. Daszyńskiego. O godz. 13. 00 na średzkim Starym Rynku odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem J. E. Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, a po nabożeństwie uroczysty Obrzęd Dożynkowy w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego "Wielkopolanie".

Od godz. 17.00 w Parku Łazienki przy ul. Działkowej prezentowany był program artystyczny. Wystąpili: Szczuny z Sulęcinka, Kapela Średzioki i Kis Lech Stawski, a o godz. 20.00 - na zakończenie uroczystości - zespół Bajm.

Fot. Krzysztof Stachowski

[... wstecz]