Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

EUROPA CUP WĄGROWIEC F 5-M

W dniach 14-15 maja br. na Jeziorze Durowskim w Wągrowcu rozegrane zostały regaty w ramach Pucharu Europy Jachtów Sterowanych Radiem Wągrowiec'2011.

Organizatorami międzynarodowych Regat w klasie F5-M byli Jerzy Springer oraz Waldemar Grzechowiak. Organizatorów wspomagał także Powiat Wągrowiecki i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wągrowcu.

W mistrzostwach, w dwóch grupach wiekowych udział wzięło 25 zawodników, większość z Polski, a także reprezentacja Słowacji i Białorusi. Wśród seniorów z Powiatu Wągrowieckiego najlepszy okazał się Jan Springer, który zajął II miejsce. Na kolejnym miejscu wśród seniorów z Powiatu Wągrowieckiego uplasował się, Sokołowski Łukasz, który zajął VII miejsce oraz Sokołowski Jerzy - miejsce X. Zaś w klasyfikacji juniorów bezkonkurencyjny był Mikołaj Grzechowiak.

Na uroczystości otwarcia i podsumowania Regat nie zabrakło również przedstawicieli władz Powiatu Wągrowieckiego: Starosty Wągrowieckiego Michała Piechockiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Wągrowieckiego - Tadeusza Synorackiego oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wągrowieckiego - Jarosława Owczarzaka.