Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

GRUDZIEŃ 2012

20.12.2012 - Salon Gospodarczy Północnej Wielkopolski

W czwartek 20 grudnia w pilskim hotelu "Gromada" odbył się , organizowany przez TV ASTA, "Salon Gospodarczy". Jest to program publicystyczny, w trakcie którego poruszane są najważniejsze kwestie rozwoju społeczno - gospodarczego subregionu pilskiego.

[więcej ...]

19.12.2012 - Publiczna prezentacja projektu budżetu powiatu na 2013 rok

Powiat Wągrowiecki po raz pierwszy zorganizował otwarte dla wszystkich mieszkańców spotkanie poświęcone projektowi budżetu powiatu na następny rok. Spotkanie odbyło się 19 grudnia br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu.

[więcej ...]

19.12.2012 - Kolędowanie w Starostwie Powiatowym

Tradycyjnie jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia do Starostwa Powiatowego w Wągrowcu przybyli kolędnicy z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu wraz z opiekunem Panią Lidią Hermann.

[więcej ...]

Kolędowanie maluchów z Czerwonego Kapturka

Grupa przedszkolaków odwiedziła pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Wągrowcu ze świątecznym przedstawieniem. Dzieci, pod okiem p. Wandy Czarneckiej i Marty Odrobińskiej odegrały z wielkim zaangażowaniem sceny narodzin Jezusa. Na twarzach schorowanych ludzi, pielęgniarek oraz opiekunów widoczne było wzruszenie oraz wdzięczność maluchom za przypomnienie pięknych, wigilijnych scen.

[więcej ...]

06.12.2012 - Mikołajki w Szpitalu

Z okazji Mikołajek, w dniu dzisiejszym Wicestarosta - Tomasz Kranc oraz Barbara Linetty - kierownik Biura Spraw Obywatelskich i Zdrowia udali się do wągrowieckiego szpitala, aby obdarować przebywające tam dzieci upominkami. Na oddziale dziecięcym rozdano paczki ze słodyczami i złożono małym pacjentom życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.

Biuro Spraw Obywatelskich i Zdrowia

[więcej ...]

05.12.2012 - "UFAJ, ALE SPRAWDZAJ"

W dniu 5 grudnia 2012 roku o godzinie 11:00 w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się szkolenie edukacyjne dla seniorów pt. "Ufaj, ale sprawdzaj".

[więcej ...]

Link do filmu ze szkolenia: http://youtu.be/dQuJRCpdCl8/

04.12.2012 - Świąteczne warsztaty plastyczne

We wtorek, 4 grudnia w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu gościła grupa dziewcząt z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie.

[więcej ...]

03.12.2012 - Ksiądz Prałat Heliodor Grabias patronem Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wągrowcu

3 grudnia br. odbyła się uroczystość nadania imienia Księdza Prałata Heliodora Grabiasa Warsztatowi Terapii Zajęciowej w Wągrowcu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele p.w. św. Jakuba Apostoła. O godz. 10.30 odsłonięta została tablica pamiątkowa w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

[więcej ...]

Śpiewy na łodziach 2012

W ramach XIV Spotkań z piosenką literacką "Śpiewy na łodziach", w przedświątecznym klimacie, z recitalem "Ja to mam szczęście" wystąpił w Wągrowcu poznański bard Grzegorz Tomczak. Autorski program, na który złożyły się utwory z trzech wydanych do tej pory przez artystę płyt, poprzedził występ nowej wągrowieckiej formacji muzycznej "Łódź podwodna". Koncert zorganizowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną.

[więcej ...]

Czerwonokrzyskie obchody

Co roczne obchody z okazji Dni Krwiodawstwa były okazją do nagrodzenia najbardziej zasłużonych dawców krwi, którzy bezinteresownie oddają bezcenny dar życia - krew. Wśród przybyłych gości byli: Mirosław Welc - delegat Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego PCK w Poznaniu, Michał Piechocki - Starosta Wągrowiecki, Sławomir Kwitowski - kierownik działu anestezjologii szpitala powiatowego, przedstawiciele władz samorządowych, regionalnego centrum krwiodawstwa, policji, straży pożarnej, placówek oświatowych.

[więcej ...]

03.12.2012 - Obchody Światowego Dnia AIDS w powiecie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, że 3 grudnia br odbyła się uroczystość podsumowująca działania dotyczące profilaktyki HIV/AIDS w naszym powiecie. Koordynatorem tych działań był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu, a partnerem Starostwo Powiatowe w Wągrowcu, które było fundatorem nagród dla laureatów konkursów.

[więcej ...]

LISTOPAD 2012

27.11.2012 - V Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Północnej Wielkopolski

We wtorek 27 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się finał V Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. W finale udział wzięli laureaci wągrowieckiego etapu powiatowego, którzy zmierzyli się z uczniami Powiatów takich jak Chodzieski, Czarnkowskio-Trzcianecki, Pilski oraz Złotowski. Nasz powiat reprezentowało 24 uczniów, po 8 uczniów z każdej kategorii szkolnej.

[więcej ...]

Powiat Wągrowiecki wyróżniony przez Senat

W dniu 27 listopada 2012 r. w Senacie odbyła się konferencja "Samorząd przyjazny edukacji seniorów", podczas której ogłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu pn. "Samorząd przyjazny edukacji osób starszych i integracji międzypokoleniowej".

[więcej ...]

27.11.2012 - Dyskutujmy o klimacie i rozwoju lokalnej gospodarki!

27 listopada w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyła się powiatowa debata klimatyczna. Debata zorganizowana została przez Instytut na rzecz Ekorozwoju i Związek Powiatów Polskich w ramach realizowanego projektu "Dobry klimat dla powiatów" do którego przystąpił Powiat Wągrowiecki.

[więcej ...]

23-26.11.2012 - Młodzieżowy Obóz Szachowy

W dniach 23-26.11.2012 sześciu młodych szachistów wraz z dwoma opiekunami: Karolem Lallą i Lotharem Quaisserem z klubu szachowego Turm Luneburg przebywało w powiecie wągrowieckim na zaproszenie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu. Stronę polską obok 6. zawodników stanowili Jacek Haja - opiekun, trener i koordynator oraz Adam Maliński- pełniący obowiązki tłumacza i opiekuna.

[więcej ...]

22.11.2012 - Wykład psychologa pn.: "Życie z nowotworem"

22 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbył się wykład dla mieszkańców naszego powiatu pn.: "Życie z nowotworem".

[więcej ...]

21.11.2012 - Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 21 listopada 2012r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wągrowieckiego pn. "Podstawy księgowości w organizacjach pozarządowych".

[więcej ...]

Powiatowe eliminacje

15 listopada i 19 listopada w Starostwie Powiatowym odbył się powiatowy etap V Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski. Laureaci oraz osoby wyróżnione będą reprezentować powiat wągrowiecki na olimpiadzie w Pile na szczeblu ponadpowiatowym.

[więcej ...]

XII Ogólnopolski Ekologiczny Konkurs Plastyczny EKOIMPRESJE 2012

Konkurs adresowany był dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Prace wykonane były z materiałów odpadowych np. papier, tektura, włóczka, drewno, opakowania foliowe. Uczniowie szkół podstawowych klas 1-3 wykonywali pracę na temat "Mój ulubiony bajkowy bohater", uczniowie klas 4-6 wykonywali pracę przestrzenną na temat "Charakterystyczny obiekt z mojego terenu." Uczniowie szkół gimnazjalnych wykonywali plakaty na temat "Środki unijne na działania ekologiczne w okolicy, w której mieszkasz". Młodzież ze szkół średnich miała za zadanie przygotować prace o tematyce: "Ochrona ziemi".

[więcej ...]

15.11.2012 - Wykład poświęcony profilaktyce chorób kobiecych

15 listopada br. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu przed seansem z cyklu "Kino dla Pań" odbył się wykład poświęcony profilaktyce chorób kobiecych. Udział w nim wzięły licznie przybyłe mieszkanki z naszego powiatu.

[więcej ...]

Medal dla starosty i przewodniczącego rady powiatu

Podczas uroczystości samorządowej, Starosta, M. Piechocki oraz Przewodniczący Rady Powiatu, T. Synoracki otrzymali Srebrne Medale Towarzystwa "Labor omnia vincit" za krzewienie idei pracy organicznej. W imieniu Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego medale wręczył Jerzy Pietrak.

[więcej ...]

PAŹDZIERNIK 2012

22.10.2012 - Program "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

22 października br. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji programu edukacyjnego pn.: "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby".

[więcej ...]

21.10.2012 - Wyniki turnieju szachowego "Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach"

[więcej ...]

19-20.10.2012 - Czerwonokrzyska współpraca

Przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża w Wągrowcu i Niemieckiego Czerwonego Krzyża w Lüneburgu spotkali się w budynku Starostwa Wągrowieckiego w celu nawiązania współpracy

[więcej ...]

16.10.2012 - Dzień Edukacji Narodowej

Uroczyste obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w dniu 12 października br. z udziałem starosty wągrowieckiego - Michała Piechockiego, przewodniczącego Rady Powiatu Wągrowieckiego - Tadeusza Synorackiego, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Wągrowieckiego - Grzegorza Owczarzaka, członka Zarządu Powiatu Wągrowieckiego - Roberta Woźniaka, przewodniczącej Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wągrowieckiego - Małgorzaty Osuch oraz Sekretarza Powiatu - Andrzeja Sebastyańskiego. Na zaproszenie władz samorządowych wspólnie świętowali nauczyciele uhonorowani Nagrodą Powiatu oraz wszyscy pracownicy obchodzący w tym roku jubileusz swojej pracy.

[więcej ...]

14.10.2012 - "Święto Latawca"

W niedzielę, 14 października br. na terenie Parku 600-lecia w Wągrowcu obchodzone było "Święto Latawca". Już po raz trzeci, udział w tej imprezie wzięło Biuro Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego, które propagowało "promocję i ochronę zdrowia".

[więcej ...]

Europejskie Dni Ptaków

Uczniowie i nauczyciele ZSP2 w Wągrowcu oraz zaprzyjaźnieni miłośnicy przyrody po raz kolejny uczestniczyli w Europejskich Dniach Ptaków. Święto to przypada zawsze w pierwszy weekend października i staje się coraz bardziej popularne w Polsce i całej Europie. W tym roku najwięcej miłośników ptaków wybrało się na spacery w Rosji i Szwecji, a Polacy byli na 3 miejscu!!!

[więcej ...]

06.10.2012 - Akcja honorowego oddawania krwi oraz bezpłatne badania

W sobotę 6 października br., w ambulansie przed Urzędem Miejskim w Wągrowcu, odbyła się druga w tym roku Akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "Krew darem życia". Udział w niej wzięło 29 osób, z czego zakwalifikowanych do oddania krwi zostały 23. Dzięki temu udało się uzyskać, aż 10,350 litrów krwi!

[więcej ...]

WRZESIEŃ 2012

28.09.2012 - Wykład dotyczący profilaktyki raka piersi

Po raz kolejny w tym roku tj. 28 września odbył się wykład dotyczący profilaktyki raka piersi połączony z nauką ich samobadania. Tym razem uczennice Zespołu Szkół Powszechnych w Damasławku mogły osobiście nauczyć się techniki samobadania piersi na fantomach silikonowych, które zostały zakupione ze środków finansowych z budżetu powiatu przeznaczonych na promocję i ochronę zdrowia.

[więcej ...]

21-22.09.2012 - Obóz integracyjny w Rościnnie

W dniach 21-22 września 2012 roku uczniowie klas mundurowych - bezpieczeństwo publiczne (1 c i 1 d LO) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu wzięli udział w pierwszym wyjeździe integracyjnym mającym charakter obozu szkoleniowego, który odbył się w Rościnnie koło Skoków.

[więcej ...]

17.09.2012 - Wizyta Teatru "Kurtyna" z Krakowa

Po raz drugi w tym roku tj. 17 września do dwóch szkół ponadgimnazjalnych oraz do placówki oświatowej z terenu powiatu wągrowieckiego zagościli aktorzy Teatru "Kurtyna" z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakle w ramach programu profilaktyczno-teatralnego.

[więcej ...]

15.09.2012 - Wystrzelali IV miejsce

Reprezentacja samorządu Powiatu Wągrowieckiego w składzie: Krzysztof Migasiewicz, Jerzy Springer i Grzegorz Bałdyga zajęła IV miejsce w IV Mistrzostwach Samorządów Powiatowych Województwa Wielkopolskiego w Strzelectwie Sportowym. Zawody odbyły się 15 września br. na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Murowanej Goślinie.

[więcej ...]

13.09.2012 - Wizyta Holendrów

Z okazji 25-lecia partnerskiej współpracy pomiędzy gminą Damasławek, a holenderską gminą Oirschot, w czwartek 13 września do Damasławka przybyła grupa Holendrów. W planie zwiedzenia naszego powiatu nie zabrakło wizyty w Starostwie Powiatowym. Przybyłych gości powitał Wicestarosta, Tomasz Kranc.

[więcej ...]

08.09.2012 - XIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

W sobotnie popołudnie, 8 września br. w Wapnie odbyły się XIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do zawodów przystąpiło ogółem 14 drużyn. Zgodnie z regulaminem CTIF startowało 7 drużyn młodzieżowych - pięć chłopięcych oraz dwie dziewczęce.

[więcej ...]

SIERPIEŃ 2012

25.08.2012 - Dożynki powiatowo-gminne Skoki 2012

Tradycyjnie na przełomie lata i jesieni na polskiej wsi obchodzone są dożynki, zwane też Świętem Plonów, będące ukoronowaniem całorocznej pracy rolników. Gospodarzem tegorocznych dożynek powiatowo - gminnych w Skokach był Burmistrz Miasta i Gminy Skoki, Tadeusz Kłos i Starosta Wągrowiecki, Michał Piechocki.

[więcej ...]

07.08.2012 - Starosta odebrał tytuł honorowy

7 sierpnia Starosta Wągrowiecki, Michał Piechocki wziął udział w uroczystości nadania tytułu honorowego "Przyjaciel Gminy Bogatynia", jako podziękowanie za wsparcie, jakie udzielił samorząd powiatu wągrowieckiego Bogatyni po powodzi w 2010 roku. Tytuł honorowy przyznano Staroście M. Piechockiemu uchwałą Rady Miasta i Gminy Bogatynia, a wyróżnienie wręczył Burmistrz Bogatyni, Andrzej Grzmielewicz, podczas uroczystości w ośrodku kultury.

[więcej ...]

30.07-13.08.2012 - Międzynarodowy obóz młodzieżowy "Praca dla pokoju"

Międzynarodowy obóz młodzieżowy "Praca dla pokoju" organizowany jest od wielu lat. Obecnie organizatorami jest niemiecki Volksbund, powiat lüneburski i wągrowiecki. Tego typu obozy w poprzednich latach odbywały się w Wągrowcu, Damasławku, Gołańczy i Moskwie. W obozach uczestniczą młodzi ludzie z wielu krajów europejskich. Za każdym razem bierze w nich udział 10-osobowa grupa młodzieży z powiatu wągrowieckiego. W tegorocznym wzięli udział Niemcy, Rosjanie i Polacy. Ideą obozów jest przełamywanie barier i stereotypów, a także wzajemne poznanie kultury i tradycji poprzez wybrane aspekty historyczne oraz pracę fizyczną przy mogiłach żołnierskich i cywilnych. W przypadku powiatu wągrowieckiego były to mogiły na dawnych cmentarzach ewangelickich.

[więcej ...]

LIPIEC 2012

27.07.2012 - Obchody Święta Policji

W dniu 27 lipca w Starostwie Powiatowym funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej akademii wręczono akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia.

[więcej ...]

25.07.2012 - PÓŁKOLONIE W KAMIENICY - LEKCJA EUROPEJSKA

W dniu 25 lipca br. konsultantka Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wągrowcu - Anita Woźniak przeprowadziła Lekcję Europejską dla dzieci przebywających na półkolonii w Gminnym Centrum Rekreacyjno- Turystycznym w Kamienicy.

[więcej ...]

06.07.2012 - Nagrody Starosty Wągrowieckiego dla najlepszych maturzystów z Powiatu Wągrowieckiego rozdane

W dniu 6 lipca 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu wicestarosta Tomasz Kranc w obecności członków Zarządu Powiatu Wągrowieckiego nagrodził najzdolniejszych maturzystów 2012 roku - tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wągrowieckiego.

[więcej ...]

MAMY HERB POWIATU

Po dokładnie trzech miesiącach od daty przesłania projektów do Warszawy, w dniu 16 maja 2012 r. do Starostwa Powiatowego w Wągrowcu wpłynęła pozytywna opinia Ministra Administracji i Cyfryzacji w sprawie projektów herbu, flagi, flagi stolikowej, sztandaru, pieczęci, banneru powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]CZERWIEC 2012

"Warunki do uprawiania sportu i rekreacji ... na medal"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, że w trakcie bieżących kontroli szczegółowej ocenie poddano sale gimnastyczne, boiska, place rekreacyjne oraz szkolne hale sportowe, z których korzystają uczniowie szkół podstawowych na terenie powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

27.06.2012 - Spotkanie w Starostwie nt. "Źródła finansowania rozwoju firmy"

27 czerwca br. odbyło się w Starostwie Powiatowym spotkanie z przedsiębiorcami poświęcone możliwościom finansowania rozwoju firmy. Udział wzięło w nim około 25. przedsiębiorców z terenu naszego powiatu. Prelegentami byli przedstawiciele Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (WARP) oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Wągrowcu. Ekipa PUP–u, z dyrektor Beatą Korpowską na czele, utworzyła mini punkt informacyjny, w którym przedsiębiorcy mogli zasięgać informacji na interesujące ich tematy.

[więcej ...]

16-17.06.2012 - POWIATOWE DNI ZDROWIA

W dniach 16-17 czerwca 2012 r. odbyły się po raz drugi Powiatowe Dni Zdrowia zorganizowane dla mieszkańców naszego powiatu. Ideą przedsięwzięcia była profilaktyka i promocja zdrowia.

[więcej ...]

14.06.2012 - Podsumowanie konkursu plastycznego na logo symbolizujące walkę z narkotykami

W dniu 10 maja br. w sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na logo symbolizujące walkę z narkotykami.

[więcej ...]

12.06.2012 - Wicestarosta nagrodził sportowców

W dniu 12 czerwca 2012 r. o godzinie 10:00 w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie z uczniami, którzy reprezentowali nasz powiat i osiągnęli znaczące sukcesy w zawodach sportowych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Społeczno Sportowe "Sprawni Razem".

[więcej ...]

06.06.2012 - Wielkopolska w Europie - śladami funduszy europejskich w regionie

Konsultantka Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wągrowcu - Anita Woźniak przeprowadziła lekcyjne europejskie. W dniu 06.06.2012 r. w Zespole Szkół w Wapnie. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klasy szóstej. Natomiast w dniu 12.06.2012 r. została przeprowadzona lekcja w Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy drugiej gimnazjum.

[więcej ...]

06.06.2012 - XI Powiatowa Spartakiada Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Publicznych w Lekkiej Atletyce

6 czerwca br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyła się XI edycja Powiatowej Spartakiady Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Publicznych w Lekkiej Atletyce. Zawody uroczyście otworzył Michał Piechocki - Starosta Wągrowiecki.

[więcej ...]

"Mały Konsument 2012 - wyniki konkursu"

Na początku czerwca zakończyła się kolejna edycja konkursu "Mały Konsument" organizowanego przez Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu przy dofinansowaniu Powiatu Wągrowieckiego oraz współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu.
Konkurs skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Wągrowieckiego i miał na celu wypromowanie wśród dzieci podstawowych praw konsumentów oraz zachęcenie ich do rozwijania swych umiejętności manualnych.
Poniżej prezentujemy wyniki konkursu "Mały Konsument 2012".

Wyniki konkursu

02.06.2012 - XVII CHODZIESKIE TARGI GOSPODARCZE "PROMOCJE 2012"

W dniu 02.06.2012 roku odbyły się XVII Chodzieskie Targi Gospodarcze- "Promocje 2012". Zorganizowane zostały przez Chodzieski Klub Gospodarczy na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży.

[więcej ...]

MAJ 2012

Rozstrzygnięcie II otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2012 roku

[więcej ...]

31.05-02.06.2012 - Delegacja Związku Gmin Sedlczańskich w Powiecie Wągrowiecki

Powiat Wągrowiecki od blisko dwóch lat współpracuje z czeskim Związkiem Gmin Sedlczańkich. W dniach 31.05-02.06 gościła w naszym powiecie 4-osobowa delegacja z Czech. W jej skład wchodzili: Jiří BURIAN - Burmistrz Sedlczan oraz przewodniczący Związku Gmin Sedlczańskich, Miloslav HRAZÁNEK – Burmistrz Gminy Jesenice, Jana PŠENIČKOVÁ - Burmistrz Gminy Nalžovice oraz Hana ŠVAGROVÁ - przedstawicielka Biura Związku Gmin Sedlczańskich.

[więcej ...]

31.05.2012 - Światowy Dzień bez Tytoniu

Z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu pracownicy Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wągrowcu 31 maja zorganizowali konferencję podsumowującą przedsięwzięcia podejmowane w ramach profilaktyki antynikotynowej w naszym powiecie. Podczas uroczystości, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Informacji Europejskiej wyłoniono laureatów konkursów i wręczono nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

[więcej ...]

30.05.2012 - Podsumowanie programu edukacyjnego "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby"

W dniu 30 maja br. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie podsumowujące program edukacyjny "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby".

[więcej ...]

29.05.2012 - III Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym pod patronatem honorowym Starosty Wągrowieckiego

Już po raz trzeci odbyła się Olimpiada Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, która jest kontynuacją Akcji "20 lat Wspólnie" przeprowadzonej w 2010 r. W zmaganiach wzięli udział uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wągrowcu oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy.

[więcej ...]

26.05.2012 - "Witryna 2012"

W tym roku, na "Witrynę 2012" XIV Powiatowe Konfrontacje Szkolnych Zespołów Muzycznych i Tanecznych zgłosiło się 31 zespołów. To największy pod względem frekwencyjnym przegląd dorobku artystycznego szkół i placówek kulturalnych w naszym powiecie od 14 lat organizowany przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

[więcej ...]

23.05.2012 - Wykłady dotyczące profilaktyki raka piersi

W dniu 23 maja 2012 roku uczennice z Gimnazjum w Gołańczy oraz Gimnazjum w Wapnie uczestniczyły w wykładach dotyczących profilaktyki raka piersi połączonych z nauką ich samobadania.

[więcej ...]

21.05.2012 - Lekcja Europejska w Szkole Podstawowej w Łaziskach

W dniu 21 maja br. Konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wągrowcu - Anita Woźniak przeprowadziła Lekcję Europejską w Szkole Podstawowej im. Franciszka Łakińskiego w Łaziskach. W lekcji uczestniczyły dzieci z klasy szóstej.

[więcej ...]

08.05.2012 - Najmłodsi petenci w urzędzie

Grupa dzieci z Przedszkola nr 2 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu wraz z opiekunkami odwiedziła we wtorek Starostwo Powiatowe w Wągrowcu.

[więcej ...]

04.05.2012 - Sukcesy wągrowieckich strażaków

Obchody "Dnia strażaka" są okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych rycerzy św. Floriana. Z tej też okazji druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wągrowcu, 4 maja spotkali się na corocznych uroczystościach.

[więcej ...]

KWIECIEŃ 2012

27.04.2012 - Podsumowanie III edycji Konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach"

W dniu 27 kwietnia br. na terenie Kampusu Politechniki Poznańskiej odbyło się podsumowanie III edycji Konkursu "Młodzi wiedzą o Funduszach". Konkurs ten został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (Departament Polityki Regionalnej), a patronat sprawowała Europosłanka Pani Sidonia Jędrzejewska.

[więcej ...]

18.04.2012 - LEKCJA EUROPEJSKA W ZESPOLE SZKÓŁ W WAPNIE

W dniu 18 kwietnia br. Konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wągrowcu - Anita Woźniak przeprowadziła Lekcję Europejską w Zespole Szkół w Wapnie. W lekcji uczestniczyły dzieci z klas piątych.

[więcej ...]

11.04.2012 - Życzenia z okazji setnych urodzin

W dniu 11 kwietnia 2012r., Wójt Gminy - Pan Przemysław Majchrzak wraz z Panem Michałem Nogalskim - Przewodniczącym Rady Gminy oraz Panią Ireną Ekiert - Kierownikiem Referatu Spraw Obywatelskich, uczestniczyli w uroczystości setnych urodzin mieszkańca Gminy Wągrowiec. Dostojnemu Jubilatowi - Panu Janowi Koniecznemu, mieszkańcowi wsi Przysieka, władze Gminy w imieniu wszystkich mieszkańców i swoim własnym, złożyli życzenia zdrowia i szczęścia na kolejne lata życia. Wraz z życzeniami Jubilat otrzymał kwiaty i prezent oraz tort urodzinowy.
Pan Wójt wręczył również listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska oraz od Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Wągrowcu.

[więcej ...]

11.04.2012 - Spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia

W dniu 11 kwietnia br. w sali Urzędu Miejskiego w Wągrowcu odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia, które obchodzone jest corocznie od 1950 r. w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Organizatorem spotkania było Biuro Spraw Obywatelskich wraz z Kołem Środowiskowym PCK w Wągrowcu.

[więcej ...]

Wyniki III edycji Konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach"

Konkurs "Młodzi wiedzą o Funduszach" został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (Departament Polityki Regionalnej), a patronat sprawowała Europosłanka Pani Sidonia Jędrzejewska.

[więcej ...]

MARZEC 2012

23, 27.03.2012 - Spotkania informacyjne dla przedsiębiorców

Zarząd Województwa Wielkopolskiego jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2007 - 2013, w dniu 16 marca 2012 roku, ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie, konkurs nr 14/I/2012 ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla Działania 1.2 "Wsparcie rozwoju MSP".
W związku z powyższym pracownicy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wągrowcu, przy wsparciu przedstawicieli Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o. o w Pile, zorganizowali dwa spotkania informacyjne:
I - 23.03.2012 r. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu,
II - 27.03.2012 r. w Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o. o w Pile.

[więcej ...]

22.03.2012 - III POWIATOWE TARGI EDUKACYJNE

W dniu 22 marca 2012r. na hali widowiskowo - sportowej OSiR w Wągrowcu odbyła się trzecia edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

[więcej ...]

19-21.03.2012 - Tydzień Nauk

Aby wyjść naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na fachowców w przedmiotach ścisłych zorganizowano w ZSP nr 2 w dniach od 19.03. do 21.03. b.r. Tydzień Nauk - imprezę promującą wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu m.in. takie przedmioty jak fizyka czy chemia.

[więcej ...]

15.03.2012 - Olimpiada Teologii Katolickiej

15 marca br. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie odbył się II etap Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 46 uczniów z 26 szkół ponadgimnazjalnych z archidiecezji gnieźnieńskiej. "Kościół naszym domem" to hasło, które towarzyszyło tegorocznym uczestnikom. Podczas zawodów uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat dokumentów Kościoła i adhortacji papieskich, a także znajomością Pisma Świętego oraz literatury wskazanej przez organizatorów.

[więcej ...]

15.03.2012 - Konsumenckie zmagania

W dniu 15 marca 2012 roku w Światowym Dniu Konsumenta w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wągrowcu po raz kolejny odbył się etap powiatowy ósmej już Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej. Organizatorami Olimpiady byli: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - Delegatura w Poznaniu, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Honorowy patronat nad nią w naszym powiecie objął Starosta Wągrowiecki, Michał Piechocki.

[więcej ...]

12.03.2012 - LEKCJA EUROPEJSKA W OŚRODKU KURATORSKIM

We wtorek 13 lutego Konsultant Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Wągrowcu przeprowadził Lekcje Europejską w Ośrodku Kuratorskim przy Sądzie Rejonowy w Wągrowcu. Ośrodek ten mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2.

[więcej ...]

11.03.2012 - XIV ZIMOWA WIELKOPOLSKA SPARTAKIADA LZS

Powiat Wągrowiecki był tegorocznym gospodarzem XIV Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, której rozgrywki finałowe odbyły się 11 marca br. o godz. 10.00.

[więcej ...]

10.03.2012 - "Między Wierszami"

W tym roku, w dniu 10 marca, do piątego, jubileuszowego, Turnieju Recytatorskiego Gimnazjalistów "Między Wierszami", organizowanego przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej, zgłosiło się 45 uczestników.

[więcej ...]

04.03.2012 - XIV ZIMOWA WIELKOPOLSKA SPARTAKIADA LZS - rozgrywki półfinałowe

[więcej ...]

ZSP nr 2 Szkołą Nowych Technologii

ZSP nr 2 w Wągrowcu został wytypowany do grona 500 Szkół Nowych Technologii. Celem programu jest przekazanie dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom najnowszej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Organizatorami projektu są firma Microsoft oraz Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Projekt realizowany jest w terminie od października 2011 do maja 2012.

[więcej ...]

LUTY 2012

25.02.2012 - Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu

W sobotę 25 lutego na Międzynarodowe Targi Ferma Bydła oraz Międzynarodowe Targi Ferma Świń i Drobiu wybrała się grupa rolników z powiatu wągrowieckiego - w sumie ponad 70. osób w dwóch autokarach. Wyjazd zorganizował Powiat Wągrowiecki we współpracy z Wielkopolska Izbą Rolniczą, Biuro w Wągrowcu.

[więcej ...]

20.02.2012 - Powiatowa Konferencja Samorządów Wiejskich

Na zaproszenie Starosty, Michała Piechockiego oraz Prezesa Honorowego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego, Franciszka Sztuki do Mieściska zjechało 109 sołtysów z powiatu wągrowieckiego

[więcej ...]

15.02.2012 - Spotkanie informacyjne pn. "Dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 6.2 - Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia"

W środę, 15 lutego br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, z inicjatywy pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania dotacji na założenie działalności gospodarczej.

[więcej ...]

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2012r.

[więcej ...]

08.02.2012 r. - Spotkanie informacyjne na temat założeń projektu wdrożeniowego "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli"

W dniu 8 lutego 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie informacyjne na temat założeń projektu wdrożeniowego "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli", którego realizatorem będzie Powiat Wągrowiecki.

Prezentacja

[więcej ...]

07.02.2012 r. - Wizyta Teatru "Kurtyna" z Krakowa

Po raz pierwszy w tym roku do dwóch wągrowieckich szkół ponadgimnazjalnych zagościli aktorzy Teatru "Kurtyna" z Krakowa, którzy zaprezentowali spektakle w ramach programu profilaktyczno-teatralnego.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wągrowcu w dniu 7 lutego br. młodzi aktorzy wystawili przedstawienie pt. "Lustro".

[więcej ...]

04.02.2012 r. - I Powiatowy Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych "Kleks-2012"

[więcej ...]

OSP Kaliszany

W Kaliszanach strażacy - ochotnicy jednogłośnie przegłosowali absolutorium dla Zarządu miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej podczas zebrania, które odbyło się 3 lutego br. w świetlicy wiejskiej.

[więcej ...]

STYCZEŃ 2012

Odprawa roczna Policji

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyła się odprawa służbowa podsumowująca pracę Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu w roku 2011. W odprawie rocznej uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Jarosław Rzymkowski oraz zaproszeni goście.

[więcej ...]

24.01.2012 r. - Nowe wozy dla strażaków

Pod koniec ubiegłego roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu wzbogaciła się o dwa nowe auta.

[więcej ...]


2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010