Wągrowiecki Kurier Powiatowy

Wągrowiecki Kurier Powiatowy
Głos Wągrowiecki
Tygodnik Wągrowiecki
Związek Powiatów Polskich

Powiat wągrowiecki - powiat lüneburski: 10 lat współpracy partnerskiej

10 lat współpracy partnerskiej

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Walory Przyrodnicze Powiatu Wągrowieckiego

Wiadomości archiwalne

GRUDZIEŃ 2011

Kolejny sukces PCK

W 2011 roku honorowi dawcy krwi Polskiego Czerwonego Krzyża z terenu powiatu wągrowieckiego pobili rekord pozyskanej krwi. W minionym roku udało się uzyskać 896 litrów tego bezcennego leku, jakim jest krew.

[więcej ...]

28.12.2011 r. - Ku czci poległych Powstańców

Przed sesją Rady Powiatu Wągrowieckiego w dniu 28 grudnia 2011 r. powiatowa delegacja w osobach Starosty Wągrowieckiego, Michała Piechockiego, Przewodniczącego Rady Powiatu, Tadeusza Synorackiego, Wicestarosty Tomasza Kranca oraz członków Zarządu Jacka Brzostowskiego i Roberta Woźniaka, złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich przy budynku Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego. Oddano cześć Powstańcom, którzy zginęłi w walkach o wolność ojczyzny.

[więcej ...]

21.12.2011 r. - Wizyta kolędników z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu

W dniu 21 grudnia br. do Starostwa Powiatowego w Wągrowcu przybyli kolędnicy z Gimnazjum nr 1 Gminy Wągrowiec im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu wraz z opiekunem Panią Lidią Hermann.

[więcej ...]

21.12.2011 r. - Podsumowanie konkursu pn.: "Nasz powiatowy Syriusz"

Dnia 21.12.2011 roku odbyło się w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu podsumowanie konkursu pn.: "Nasz powiatowy Syriusz"

[więcej ...]

12.12.2011 r. - Pociągiem do Poznania

Po sześciu miesiącach intensywnych prac modernizacyjnych na linii kolejowej nr 356 na odcinku Poznań Wschód - Wągrowiec, 9 grudnia 2011 r. dokonano jej uroczystego otwarcia, a 11 grudnia 2011 r. ponownie wróciły na nią pociągi pasażerskie.W uroczystości otwarcia linii kolejowej udział wzięłi m.in. Marszałek Województwa Wielkpolskiego, Marek Woźniak, Wicemarszałek Wojciech Jankowiak, Posłowie Jacek Najder i Killion Munyama, Prezes PKP PLK Zbigniew Szafrański. Wśród gości nie zabrakło również przedstawicieli samorządu wojewódzkiego, powiatowego i gminnych, kolejarzy oraz firmy wykonawczej TORPOL.

[więcej ...]

09.12.2011 r. - Laureaci Nagrody Powiatu Wągrowieckiego "Złota Pieczęć 2011"

[więcej ...]

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego w 2011 roku

[więcej ...]

06.12.2011 r. - Mikołajki

Mikołajki to nazwa dnia Świętego Mikołaja obchodzonego 6 grudnia. Dziś najbardziej rozpowszechniony zwyczaj związany ze św. Mikołajem to wręczanie dzieciom prezentów. Zazwyczaj są to drobne upominki, słodycze lub małe zabawki. Z okazji tego święta Starosta Wągrowiecki - Michał Piechocki, Wicestarosta - Tomasz Kranc oraz Barbara Linetty - kierownik Biura Spraw Obywatelskich i Zdrowia wybrali się do wągrowieckiego szpitala, aby obdarować przebywające tam dzieci upominkami.

[więcej ...]

01.12.2011 r. - Uroczystość podsumowująca działania dotyczące profilaktyki HIV/AIDS w powiecie

[więcej ...]

LISTOPAD 2011

Wzajemne kontakty polsko - czeskie

Od ponad 2 lat Powiat Wągrowiecki utrzymuje kontakty z Rejonem Gmin Sedlczańskich w Czechach (odpowiednikiem naszego powiatu). W ramach tych kontaktów w listopadzie odbyły się wizyty delegacji polskiej w Czechach i czeskiej w Polsce. Celem wizyt było wypracowanie formuły i płaszczyzn przyszłej współpracy. Podczas spotkań dochodziło do wymiany wielu istotnych dla obydwu stron informacji z różnych dziedzin.

[więcej ...]

Oddział Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu ma przyjemność ogłosić WYNIKI konkursu plastycznego pn. "Pierwsi w Unii Europejskiej".

[więcej ...]

25.11.2011 r. - Wizyta Teatru "Kurtyna" z Krakowa

Po raz kolejny do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wągrowcu w dniu 25 listopada br. zagościł Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Tym razem w ramach programu profilaktyczno-teatralnego zaprezentował sztukę pt. "Przepraszam Cię Mamo".

[więcej ...]

24.11.2011 r. - Wykład na temat "Profilaktyki chorób kobiecych".

24 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbył się wykład dla mieszkanek powiatu wągrowieckiego na temat "Profilaktyki chorób kobiecych".

[więcej ...]

23.11.2011 r. - Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS

W dniu 23 listopada br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w sprawie Zimowej Wielkopolskiej Spartakiady LZS o Puchar Przewodniczącego Rady Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS. Zawody odbędą się 11 marca 2012 r. w Wągrowcu.

[więcej ...]

"Kurtyna 2011"

"Kurtyna 2011" to już XIII Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych, które na trwałe wpisały się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Powiatu Wągrowieckiego.

[więcej ...]

"Super Wiewiórka"

Prawie 600 młodzieży wczesnoszkolnej z terenu ziemi wągrowieckiej bierze udział w realizowaniu programu edukacyjnego Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby opracowanego przez Polski Czerwony Krzyż.

[więcej ...]

Wągrowieccy rolnicy na targach w Hanowerze

Z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Wągrowcu, przy współpracy z Wągrowiecką Izbą Rolniczą, Powiatowym Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Wągrowcu oraz Powiatowym Związkiem Kół i Organizacji Rolniczych zorganizowany został wyjazd rolników z terenu całego powiatu wągrowieckiego na targi rolnicze w Hanowerze.

[więcej ...]

Europa na lekcjach

W siedemdziesięciu wielkopolskich szkołach rozpoczął się cykl lekcji europejskich w ramach konkursu pn. "Młodzi wiedzą o funduszach".

[więcej ...]

17.11.2011 r. - Wykład dotyczący profilaktyki raka piersi

Po raz kolejny w tym roku tj. 17 listopada br. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu przed seansem z cyklu "Kino dla Pań" odbył się wykład dotyczący profilaktyki raka piersi. Udział w nim wzięły licznie zgromadzone mieszkanki z powiatu wągrowieckiego.
Wykład przeprowadził dr Dariusz Godlewski - Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu, który zwrócił Paniom szczególną uwagę na potrzebę dbania o swoje zdrowie w różnych aspektach oraz na regularne wykonywanie badań mammograficznych i cytologicznych.
Organizatorem wykładu było Biuro Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu przy współpracy z Wągrowieckim Towarzystwem "Amazonki" w Wągrowcu.
Wykład został sfinansowany z budżetu powiatu ze środków przeznaczonych na promocję i ochronę zdrowia.

08.11.2011 r. - IV Ponadpowiatowa Olimpiada Ekologiczna Subregionu Pilskiego

We wtorek, 08 listopada w Starostwie Powiatowym odbył się powiatowy etap IV Ponadpowiatowej Olimpiady Ekologicznej Subregionu Pilskiego

[więcej ...]

04.11.2011 r. - Znamy już wykonawcę powiatowych symboli

[więcej ...]

Sanitariaty szkolne pod kontrolą

W okresie od 24 października do 9 listopada 2011r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu dokonał kontroli problemowych oceniających warunki do utrzymania higieny osobistej uczniów w szkołach powiatu wągrowieckiego. Kontrole przeprowadzono w 18 placówkach. Podczas kontroli sprawdzano dostęp do bieżącej ciepłej wody, mydła w dozownikach, suszarek do rąk lub ręczników jednorazowych, papieru toaletowego w kabinach wc oraz stan sanitarno - higieniczny pomieszczeń sanitarnych.
W 17 skontrolowanych placówkach stwierdzono właściwe warunki do utrzymania higieny osobistej uczniów, natomiast w 1 placówce w części pomieszczeń sanitarnych brakowało mydła, ręczników do rąk oraz papieru toaletowego. Braki zostały niezwłocznie uzupełnione. Zalecono monitorowanie zużycia środków do utrzymania higieny osobistej oraz systematyczne ich uzupełnianie.
Należy podkreślić, iż stan sanitarno-higieniczny, wyposażenie toalet w środki techniczne i higieniczne w szkołach uległ bardzo dużej poprawie i obecnie nie budzi większych zastrzeżeń.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny
w Wągrowcu
mgr farm. Paweł Gilewski
Specjalista Higieny i Epidemiologii

PAŹDZIERNIK 2011

28.10.2011 r. - Program "Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby"

W dniu 28 października br. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące realizacji Programu "Super Wiewiórka Przyjaciółka Oli i Kuby".

[więcej ...]

26.10.2011 r. - Wykład dotyczący profilaktyki raka piersi

Po raz piąty w tym roku tj. 26 października odbył się wykład dotyczący profilaktyki raka piersi połączony z nauką ich samobadania.

[więcej ...]

25.10.2011 r. - Otwarte spotkanie konsultujące

W dniu 25 października 2011r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się otwarte spotkanie konsultujące projekt uchwały w sprawie "Programu Współpracy Powiatu Wągrowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 rok".

[więcej ...]

25.10.2011 r. - Kolejny spektakl Teatru "Kurtyna" z Krakowa

Tym razem aktorzy Teatru "Kurtyna" z Krakowa w dniu 25 października br. zagościli w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wągrowcu, gdzie w ramach programu profilaktyczno-teatralnego przedstawili spektakl pt. "Koń Trojański".

[więcej ...]

Informacja o wynikach konsultacji "Programu Współpracy Powiatu Wągrowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 r."

[więcej ...]

Plik do pobrania: Protokół ze spotkania

23.10.2011 r. - Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Szachach

[więcej ...]

17.10.2011 r. - Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 17 października 2011r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się bezpłatne szkolenie dla organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

Akcje krwiodawstwa PCK

[więcej ...]

15.10.2011 r. - Strażacy w powiecie wybrani

Od wręczania medali i wyróżnień rozpoczęto zebranie sprawozdawcze - wyborcze Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Wągrowcu, które 15 października odbywało się w budynkach OSP w Skokach.

[więcej ...]

15.10.2011 r. - AKCJA HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI pod hasłem "To, co nas łączy"

Z inicjatywy Starosty Wągrowieckiego oraz Burmistrza Miasta Wągrowca w dniu 15 października 2011r. w ambulansie przed Urzędem Miejskim w Wągrowcu, odbyła się ostatnia w tym roku Akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "To, co nas łączy"

[więcej ...]

13.10.2011 r. - Kolejny wykład dotyczący profilaktyki raka piersi

W dniu 13 października br. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu przed seansem z cyklu "Kino dla Pań" odbył się kolejny wykład dotyczący profilaktyki raka piersi. Udział w nim wzięły licznie zgromadzone mieszkanki z powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

12.10.2011 r. - Uczniowie z Damasławka z wizytą w Wągrowcu

W środę,12 października br. w Starostwie Powiatowym Starosta i Wicestarosta gościli grupę uczniów z klasy drugiej i trzeciej szkoly podstawowej w Damasławku. Podczas spotkania Wicestarosta oprowadził młodych gości po Starostwie, którzy mieli okazję poznać pracowników oraz wykonywane przez nich zadania.

[więcej ...]

10.10.2011 r. - Wizyta Teatru "Kurtyna" z Krakowa

Po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu 10 października br. zagościł Teatr "Kurtyna" z Krakowa. Tym razem w ramach programu profilaktyczno-teatralnego zaprezentował sztukę pt. "Przepraszam Cię Mamo".

[więcej ...]

05.10.2011 r. - Wycieczka po Pałukach

W środę 5 października 2011 r. została zorganizowana wycieczka po Pałukach, dla osób, które brały udział w projekcie pn. "Cudze chwalicie Pałuk nie znacie - cykl warsztatów aktywizujących społeczności lokalne 45+ w powiecie wągrowieckim".

[więcej ...]

02.10.2011 r. - Powiatowe "Święto Latawca"

W niedzielę, 2 października 2011r. na terenie Parku 600-lecia w Wągrowcu mogliśmy obchodzić "Święto Latawca". Impreza organizowana już od wielu lat przez Zarząd Miejski Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Wągrowcu przy współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Wągrowcu, Starostwem Powiatowym w Wągrowcu oraz Urzędem Miejskim w Wągrowcu, na stałe zapisała się w tradycję regionu.

[więcej ...]

Podziękowania dla Powiatu Wągrowieckiego

Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży obchodzi w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. W związku z tym władze Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży przesłały podziękowania dla osób i organizacji, które wytrwale angażowały się na rzecz wymiany młodzieży z Polski i Niemiec.

[więcej ...]

Nowe alkotesty w rękach Policji

[więcej ...]

WRZESIEŃ 2011

Raport z badania satysfakcji klienta za wrzesień

[więcej ...]

27.09.2011 r. - Wykład dotyczący profilaktyki raka piersi połączony z nauką ich samobadania dla uczennic I LO w Wągrowcu

27 września br. odbył się wykład dotyczący profilaktyki raka piersi połączony z nauką ich samobadania dla uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu. Dziewczęta mogły osobiście nauczyć się techniki samobadania piersi na fantomach silikonowych, które zostały zakupione ze środków finansowych z budżetu powiatu przeznaczonych na promocję i ochronę zdrowia.

[więcej ...]

25.09.2011 r. - Jarmark Kujawsko-Pomorski 2011

W dniu 25 września br. na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku (Bydgoszcz) odbył się Jarmark Kujawsko-Pomorski 2011. W celu promocji Powiatu Wągrowieckiego będącego częścią regionu etnograficznego jakim są Pałuki, podobne jak w roku ubiegłym, w imprezie udział wzięli: pracownicy Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz twórcy ludowi.

[więcej ...]

23.09.2011 r. - Młodzież francuska w Starostwie

W dniu 23 września gościła w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu młodzież z liceum w La Guerche de Bretagne we Francji. Gości przywitał Starosta Michał Piechocki, który w kilku słowach przedstawił rolę i zadania oraz walory turystyczne powiatu wągrowieckiego.

[więcej ...]

17.09.2011 r. - "Festyn z Uśmiechem"

W dniu 17 września br. na boisku Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu odbył się integracyjny "Festyn z uśmiechem", zorganizowany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Na Rzecz Chorych, Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Rehabilitacja" im. Karola Marcinkowskiego w Wągrowcu, z inicjatywy Joanny Juszczyk - sekretarza Stowarzyszenia.

[więcej ...]

Związek Strzelecki "Strzelec" informuje

Związek Strzelecki "Strzelec", wspólnie z Szydłowskim Towarzystwem Strzeleckim, jak co roku uczestniczyli w poligonie strzeleckim. Podczas poligonu odbyły się pokazy działań taktycznych i bojowych, a wszystko pod czujnym okiem wągrowieckiego i szydłowskiego komendanta: Stanisława Chomko i Mariana Lesiaka.

[więcej ...]

Zmiany kadrowe w Ochotniczych Strażach Pożarnych

[więcej ...]

10-11.09.2011 r. - II Międzynarodowy Przegląd Zespołów Ludowych w Jabłkowie

[więcej ...]

10.09.2011 r. - Nowe władze w ZHP

W dniu 10.09.2011. roku odbył się Zjazd Zwykły Hufca ZHP Wągrowiec, podczas którego dokonano wyboru nowych władz. Komendantem Hufca został phm. Mateusz Krakowiak, 21. letni młody, ale ambitny instruktor.

[więcej ...]

Informacja o działalności Związku Powiatów Polskich w 2010 roku

[więcej ...]

SIERPIEŃ 2011

31.08.2011 r. - Delegacja joannitów z Wiehl

W dniu 31 sierpnia br. na terenie powiatu wągrowieckiego przebywali z inicjatywy P. Marka Hopy przedstawiciele joannitów z Wiehl: P. Christian v. Sierakowski i P. Hans Peter Stinner w towarzystwie tłumacza P. Adama Malińskiego - nauczyciela j. niemieckiego w Zespole Szkół w Objezierzu.

[więcej ...]

28.08.2011 r. - Dożynki Powiatowo-Gminne Wapno 2011

[więcej ...]

Wspieranie aktywnego i zdrowego trybu życia osób starszych. Sprawozdanie z realizacji zadania publicznego z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

[więcej ...]

Nauka wcale nie musi być nudna

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Mikołajczyka w Wągrowcu przez ostatni semestr korzystali z Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno Spedycyjnych i Magazynowych. Dzięki ćwiczeniom przygotowanym w oparciu o oprogramowanie biznesowe mogli przekonać się, jak w praktyce wygląda praca w ich wymarzonym zawodzie. Nowoczesne metody kształcenia są bardziej efektywne, zwiększają zainteresowanie młodych ludzi nauką i kładą nacisk na praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy - przynajmniej tak wynika z opinii uczniów.

[więcej ...]

01.08.2011 r. - Kolejna zawodowa rodzina zastępcza w powiecie

W dniu 1 sierpnia br. w gabinecie Starosty Wągrowieckiego, Michała Piechockiego państwo Kornelia i Robert Koteras z Kuszewa podpisali dokumenty sankcjonujące pełnienie przez nich funkcji wielodzietnej zawodowej rodziny zastępczej niespokrewnionej z dziećmi. Nowa rodzina zastępcza łącząc funkcje spokrewnionej i zawodowej zapewnia opiekę pięciorgu małoletnim w wieku od 1 roku do 17 lat.
W powiecie funkcjonuje 9 zawodowych rodzin zastępczych aktualnie sprawujących opiekę nad 35 dziećmi.
Osoby zainteresowane rodzicielstwem zastępczym zapraszamy do osobistego, telefonicznego, mailowego kontaktu z PCPR.

Edyta Owczarzak
kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

LIPIEC 2011

29.07.2011 r. - Półkolonie "Lato na wsi 2011"

W piątek, 29. lipca br. zakończono realizację programu półkolonii Lato na wsi 2011 finansowanego z budżetu Gminy Wągrowiec oraz Województwa Wielkopolskiego. Organizator - Stowarzyszenie Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego w Siennie po raz czwarty stanęło na wysokości zadania, dostarczając blisko 100 dzieciom mnóstwa wrażeń i emocji. Były warsztaty, atrakcyjne wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi. Szlagierem tegorocznych półkolonii jednak stała się wielkopolska gra ludowa pierścieniówka i wizyta w Parku Linowym w Rudnicy. Więcej informacji zawiera załączona prezentacja.

Małgorzata Jazgar
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. ks. Jakuba Wujka w Siennie

Prezentacja

22.07.2011 r. - Policyjne Święto

W piątek 22 lipca w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Święta Policji, w której udział wzięli insp. Romuald Głowacki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, Wicestarosta Tomasz Kranc, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Synoracki, Burmistrz Miasta Wągrowca Stanisław Wilczyński, burmistrzowie, wójtowie miast i gmin oraz przedstawiciele samorządów lokalnych.

[więcej ...]

Oświadczenie władz powiatu wągrowieckiego w sprawie herbu i flagi

Podczas IX sesji Rady Powiatu Wągrowieckiego została podjęta uchwała w sprawie uchylenia uchwały nr XL/211/2002 Rady Powiatu Wągrowieckiego z dnia 9 października 2002 r. w sprawie ustanowienia herbu oraz flagi Powiatu Wągrowieckiego.

[więcej ...]

INFORMACJA PORADNI PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W WĄGROWCU Z REALIZACJI ZADAŃ W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

[więcej ...]

17.07.2011 r. - Uroczystość strażacka w Skokach

Jubileusz 100. lecia istnienia obchodziła Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach, podczas którego prezes miejscowej jednostki Jan Kaczorowski został wyróżniony Złotym Znakiem Związku.

[więcej ...]

16.07.2011 r. - Plenerowa Biblioteka

Dnia 16 lipca 2011 r. na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Nad Nielbą" odbyła się impreza promująca bibliotekę i czytelnictwo. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Wągrowieckiego Michał Piechocki oraz Redaktor Naczelny Głosu Wągrowieckiego Jerzy Mianowski.

[więcej ...]

15.07.2011 r. - Spotkanie podsumowujące projekt pn.: "Cudze chwalicie - Pałuk nie znacie - cykl warsztatów aktywizujących społeczności lokalne 45+ w powiecie wągrowieckim"

W dniu 15 lipca 2011 roku w Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie podsumowujące projekt pn.: "Cudze chwalicie - Pałuk nie znacie - cykl warsztatów aktywizujących społeczności lokalne 45+ w powiecie wągrowieckim". Celem projektu było podniesienie świadomości oraz odpowiedzialności 70 mieszkańców powiatu wągrowieckiego w wieku 45-64 lata, w dziedzinie krzewienia kultury i tradycji Pałuk w połączeniu z zwiększeniem w oparciu o zdobyta wiedzę ich aktywności społeczno - zawodowej w okresie od marca do sierpnia 2011 roku.

[więcej ...]

13.07.2011 r. - Dar życia

Zbieramy krew dla Polski pod tam hasłem odbyła się 13 lipca otwarta akcja poboru krwi w Wągrowcu, której organizatorem był Polski Czerwony Krzyż i Sieć Sklepów Intermarche. W tej szczytnej akcji honorowego krwiodawstwa wzięło udział 31 chętnych mieszkańców ziemi wągrowieckiej, z których 7 zostało zdyskwalifikowanych przez lekarza kwalifikującego. W efekcie zebrano 9.95 litrów tego bezcennego leku ratującego życie drugiemu człowiekowi. Wszyscy uczestnicy po oddaniu krwi otrzymali produkty regenerujące i wzmacniające organizm, materiały edukacyjne PCK, a także odbyło się losowanie, dzięki któremu 10 dawców otrzymało apteczki PCK. Ponadto Sieć Sklepów Intermarche ufundowało krwiodawcom podarunki w postaci paczek żywnościowych.

Jan Maćkowiak
prezes Koła PCK

11.07.2011 r. - Zawody strażackie

Na boisku sportowym w Łeknie 11 lipca br. rywalizowali druhowie - ochotnicy na odbywających się Miejsko - Gminnych Zawodach Sportowo - Pożarniczych. Wszystkich przybyłych powitał Szymon Mańkowski - prezes Oddziału Zarządu M - Gm. Związku OSP RP w Wągrowcu, wśród których byli m. in. Michał Nogalski - przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec, Jolanta Maciejewska - zastępca wójta i Zbigniew Dziewulski - zastępca komendanta PSP.

[więcej ...]

06.07.2011 r. - Wicestarosta nagrodził najlepszych Maturzystów z Powiatu Wągrowieckiego

W dniu 6 lipca 2011 roku w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu gościliśmy najzdolniejszych maturzystów 2011 roku - absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Wągrowieckiego.

[więcej ...]

04.07.2011 r. - Delegacja z Czech z wizytą w naszym powiecie

W dniach od 30 czerwca do 3 lipca br. w naszym powiecie przebywała czeska, 3. osobowa delegacja z miejscowości Sedlčany: Ing. Jiří Burian - starosta, Stanislav Vybíral - dyrektor ekonomiczny przedsiębiorstwa rolnego i Jana Kubásková - pracownik Infocentrum w Sedlczanach.

[więcej ...]

XXI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN OSIEDLOWYCH "MUNDIALITO 2011"

Plakat
Zgłoszenie

CZERWIEC 2011

15.06.2011 r. - XI Ekologiczny Konkurs Plastyczny "Ekoimpresje 2011" już rozstrzygnięty

W środę, 15 czerwca 2011 r. w Miejskim Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się rozstrzygnięcie XI Ogólnopolskiego Ekologicznego Konkursu Plastycznego "Ekoimpresje 2011".

[więcej ...]

11-12.06.2011 r. - POWIATOWE DNI ZDROWIA

W dniach 11-12 czerwca 2011r. odbyły się Powiatowe Dni Zdrowia zorganizowane dla mieszkańców naszego powiatu. W pierwszym dniu przed Urzędem Miejskim w Wągrowcu odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, w której 16 osób oddało łącznie 7,2 litra krwi. Ponadto przeprowadzone zostały badania mammograficzne, z których skorzystało 37 pań.

W drugim dniu na terenie Parku 600-lecia w Wągrowcu odbył się Festyn Rodzinny, na którym prezentowały się stoiska o tematyce zdrowotnej: mammografia, cytologia, rehabilitacja, NFZ, Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez Stowarzyszenie "Rehabilitacja". Ponadto w zakresie zdrowego żywienia porad udzielała dietetyk - p. Barbara Czerwińska, a pielęgniarki z NZOZ Ośrodka Pielęgniarsko - Położniczego Medycyny Środowiskowo - Rodzinnej "Zdrowie" uczestnikom festynu bezpłatnie mierzyły ciśnienie i badały poziom cukru we krwi. Na terenie parku spacerowały również psy wykorzystywane w kynoterapii wraz z opiekunami.

[więcej ...]

06.06.2011 r. - X Powiatowa Spartakiada Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Publicznych w Lekkiej Atletyce

6 czerwca br. na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wągrowcu odbyła się jubileuszowa X Powiatowa Spartakiada Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Publicznych w Lekkiej Atletyce.

[więcej ...]

01.06.2011 r. - Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca 2011r. Wicestarosta Tomasz Kranc wraz z Barbarą Linetty - Kierownikiem Biura Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Wągrowcu z okazji Dnia Dziecka wręczyli słodkie upominki małym pacjentom oddziału dziecięcego oraz chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Wągrowcu

[więcej ...]

MAJ 2011

31.05.2011 r. - Światowy Dzien bez Tytoniu

Z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu pracownicy Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Wągrowcu 31 maja zorganizowali konferencję podsumowującą przedsięwzięcia podejmowane w ramach profilaktyki antynikotynowej w naszym powiecie.

[więcej ...]

28.05.2011 r. - Uroczystości czerwonokrzyskie

Obchody Międzynarodowego Dnia Czerwonego Krzyża, które odbyły się 28 maja w hali sportowej ZSP nr 1 w Wągrowcu były okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień dla najbardziej zasłużonych w promowaniu wartości humanitarnych i honorowego krwiodawstwa.

[więcej ...]

27.05.2011 r. - II Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W dniu 27 maja 2011 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyła się II Powiatowa Olimpiada Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.

[więcej ...]

24.05.2011 r. - 1,5 miliona dla szpitala

Powiat wągrowiecki przekazał szpitalowi powiatowemu w Wągrowcu dotację w wysokości 1,5 mln złotych. Środki te zostaną przeznaczone na dofinansowanie zadania pn. "Zakup wysokospecjalistycznego sprzętu wraz z przebudową i adaptacją pomieszczeń" oraz na wymianę pokrycia dachowego na budynku Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

[więcej ...]

14-15.05.2011 r. - EUROPA CUP WĄGROWIEC F 5-M

W dniach 14-15 maja br. na Jeziorze Durowskim w Wągrowcu rozegrane zostały regaty w ramach Pucharu Europy Jachtów Sterowanych Radiem Wągrowiec'2011.

[więcej ...]

14-15.05.2011 r. - XII Targi Agroturystyczne i Turystyczne w Złotowie

W dniach 14-15 maja bieżącego roku przedstawiciele Powiatu Wągrowieckiego wzięli udział w XII Targach Agroturystycznych i Turystycznych w Złotowie zdobywając II miejsce w konkursie na najlepsze stoisko; otrzymali za to nagrodę w postaci kina domowego oraz dyplom. Nasz powiat od paru już lat bierze udział w tej imprezie, zawsze lokując się w czołówce nagrodzonych stoisk, których w tym roku było ponad osiemdziesiąt. Na targi złotowskie przyjeżdżają wystawcy (rękodzielnicy, gospodarstwa agroturystyczne, firmy produkujące sprzęt i wyposażenie dla gospodarstw agroturystycznych, producenci tradycyjnej żywności, reprezentacje samorządów gminnych i powiatowych) oraz zespoły ludowe z całej Polski.

[więcej ...]

14.05.2011 r. - Witryna 2011 - XIII Powiatowe Konfrontacje Szkolnych Zespołów Muzycznych i Tanecznych

[więcej ...]

10.05.2011 r. - Podsumowanie konkursu plastycznego na logo symbolizujące walkę z narkotykami

W dniu 10 maja br. w sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego na logo symbolizujące walkę z narkotykami.

[więcej ...]

07.05.2011 r. - Mistrzostwa LZS drużynowe woj. wielkopolskiego "Złota Wieża"

[więcej ...]

07.05.2011 r. - "PAPIER DASZ DRZEWKO MASZ"

Dnia 7 maja 2011r. odbyła się wiosenna zbiórka makulatury "PAPIER DASZ DRZEWKO MASZ"

[więcej ...]

04.05.2011 r. - Gaz dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy

W środę 4 maja 2011 r. podpisana została umowa pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy a PozReco s.c. z siedzibą w Wągrowcu na prace budowlane związane z inwestycją pn. "Gazyfikacja ZSP w Gołańczy".

[więcej ...]

Matura 2011

Miło nam ogłosić, że w tym roku do matury przystąpi 478 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki, z czego 437, to uczniowie szkół dziennych dla młodzieży.
Zdawać będą dwa obowiązkowe egzaminy ustne: z języka polskiego i wybranego języka obcego nowożytnego oraz trzy obowiązkowe egzaminy pisemne: z języka polskiego, języka obcego nowożytnego i matematyki. Wszystkie egzaminy obowiązkowe zostaną przeprowadzane za poziomie podstawowym. Szczególnie ambitni mają możliwość zdawania egzaminów z wybranych przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

[więcej ...]

Nagrody dla strażaków - ochotników

Majowe obchody "Dnia strażaka" są okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych rycerzy św. Floriana. Druhowie 1 maja rozpoczęli swoje obchody udziałem we Mszy św., podczas której ks. kan. Piotr Kalinowski podziękował ochotnikom za ich bezinteresowną służbę na rzecz drugiego człowieka.

[więcej ...]

KWIECIEŃ 2011

19.04.2011 r. - Wykład dotyczący profilaktyki chorób nowotworowych

W dniu 19 kwietnia br. w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Wągrowcu odbył się wykład dotyczący profilaktyki chorób nowotworowych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki raka piersi.

[więcej ...]

18.04.2011 r. - Spotkanie podsumowujące II edycję konkursu "Młodzi Wiedzą o Funduszach"

[więcej ...]

18.04.2011 r. - Wkrótce ruszą roboty budowlane w Bursie Szkolnej nr 1 w Wągrowcu

W dniu 18 kwietnia została podpisana umowa na wykonanie prac obejmujących zadanie inwestycyjne pn: Dobudowa klatki schodowej wraz z przebudową pomieszczeń bursy pomiędzy Bursą Szkolną nr 1 z siedzibą w Wągrowcu reprezentowaną przez dyrektora - Panią Iwonę Brudz przy udziale przewodniczącego Zarządu Powiatu Wągrowieckiego - Pana Michała Piechockiego i przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Wągrowieckiego - Pani Danuty Królczyk, a Państwowym Przedsiębiorstwem Przemysłu Metalowego "POMET" z siedzibą w Wronkach reprezentowanym przez dyrektora - Pana Andrzeja Woźniaka, który złożył najkorzystniejszą ofertę w kwocie brutto 1.511.503,71 zł.

[więcej ...]

15.04.2011 r. - Holenderscy goście w Wągrowcu

W piątek, 15 kwietnia br. gościliśmy w Starostwie Powiatowym delegację z holenderskiej gminy Oirschot, której przewodził burmistrz Ruud Severijns oraz przedstawicieli Gminy Damasławek, z Wójtem Andrzejem Szewczykowskim na czele. Gmina Oirschot jest gminą partnerską Gminy Damasławek, w której holenderska delegacja gościła z kilkudniową wizytą.

[więcej ...]

15.04.2011 r. - VII finał Powiatowej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

[więcej ...]

11.04.2011 r. - Projekt "Poznawanie przez malowanie"

11 kwietnia 2011 r. w Lüneburgu spotkała się młodzież z Niemiec, Ukrainy i Polski, aby wspólnie przez pięć dni uczestniczyć w projekcie "Poznawanie przez malowanie". Powiat Wągrowiecki reprezentowały uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 im. Stanisława Mikołajczyka w Wągrowcu: Martyna Adamska, Jagoda Andybur, Angelika Kędziora i Marta Marciniak pod opieką pani Izabelli Krystkowiak.
Warsztaty malarskie odbywały się w atelier Swantje Crone. Poprzedzało je zwiedzanie miasta i wyszukiwanie motywów. Na podstawie fotografii młode artystki wykonywały szkice oraz malowały na płótnie wybrane miejsca.W przerwach pomiędzy kolejnymi etapami pracy twórczej poznawały się, wymieniając informacjami o sobie.Obrazy zostały zawieszone przez uczestniczki seminarium w starostwie Lüneburg, gdzie miał miejsce wernisaż z udziałem lokalnych władz i prasy.

09.04.2011 r. - Akcja Honorowego Oddawania Krwi

W dniu 9 kwietnia br. (w sobotę) w godzinach od 9.00 do 14.00 po raz pierwszy w budynku Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyła się Akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "Oddając krew - darujesz życie". W akcji wzięły udział 32 osoby, z których 29 zostało pozytywnie zakwalifikowanych przez lekarza do oddania krwi. Łącznie zebrano 13,05 litrów krwi.
Wszystkim, którzy wzięli udział w sobotniej akcji honorowego krwiodawstwa składamy serdeczne podziękowania!

[więcej ...]

08.04.2011 r. - "Dzień dla Zdrowia"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wągrowcu informuje, że z okazji Światowego Dnia Zdrowia w Przychodni Medycyny Rodzinnej w Wągrowcu przy ul. Przemysłowej 38 odbył się "Dzień dla Zdrowia".

[więcej ...]

07-08.04.2011 r. - Obrady KRZaSP-u w Wągrowcu

W dniach 7-8 kwietnia br. odbyły się w Wągrowcu obrady X. Zgromadzenia Plenarnego Konferencji Rektorów Zawodowych Szkół Polskich. Gospodarzem obrad była Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Humanistyczno - Menedżerska "Milenium", której Wydział Zamiejscowy znajduje się w Wągrowcu. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Wągrowiecki Michał Piechocki. Witając gości, życzył im owocnych obrad oraz miłego pobytu na gościnnej wągrowieckiej ziemi.

[więcej ...]

06.04.2011 r. - Wizyta przedszkolaków

W dniu 6 kwietnia 2011r. o godzinie 10.00 Starostwo Powiatowe w Wągrowcu odwiedzili niezwykli goście, goście którzy być może w przyszłości zostaną urzędnikami, a nawet samym Starostą. Owymi niezwykłymi gośćmi była grupa 6-cio latków z Przedszkola nr 2 mieszczącego się w Wągrowcu przy ul. Powstańców Wlkp.

[więcej ...]

04.04.2011 r. - Rolnicy z Gminy Wągrowiec zebrali zboże dla rolników z Gminy Radgoszcz

W ramach akcji pomocy zbożowej dla rolników z Gminy Radgoszcz (Powiat Dąbrowa Tarnowska, Województwo Małopolskie) wysłano w poniedziałek (4.04.2011) kolejnego TIR-a, wypełnionego zbożem siewnym.

[więcej ...]

MARZEC 2011

31.03.2011 r. - II Powiatowe Targi Edukacyjne

W dniu 31 marca 2011r. na hali widowiskowo - sportowej OSiR w Wągrowcu odbyła się druga edycja Powiatowych Targów Edukacyjnych. Organizatorem przedsięwzięcia był Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

[więcej ...]

28.03.2011 r. - XI Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja"

W dniu 28 marca odbyło się posiedzenie Zarządu oraz XI Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego "Komunikacja" zrzeszające 15 samorządów (Powiat Wągrowiecki, Miasto Wągrowiec, Powiat Poznański, Miasto Poznań, Gmina Wągrowiec, Miasto i Gmina Murowana Goślina, Miasto i Gmina Gołańcz, Miasto i Gmina Skoki, Gmina Czerwonak, Gmina Wapno, Gmina Damasławek, Gmina Mieścisko, Miasto i Gmina Rogoźno, Miasto i Gmina Kcynia oraz Miasto i Gmina Nakło).

[więcej ...]

28.03.2011 r. - Spotkanie informacyjne "Inicjatywa JEREMIE - wsparcie rozwoju wielkopolskich przedsiębiorstw"

28 marca 20011r. w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się bezpłatne spotkanie informacyjne pt. "Inicjatywa JEREMIE - wsparcie rozwoju wielkopolskich przedsiębiorstw". Inicjatorem spotkania był Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wągrowcu. Do współorganizacji przedsięwzięcia został zaproszony także Bank Gospodarstwa Krajowego jako Menedżer Funduszu Powierniczego JEREMIE.

[więcej ...]

25.03.2011 r. - Zboże dla Radgoszczy

W piątek, 25 marca bieżącego roku wyjechał z naszego powiatu TIR wypełniony zbożem dla rolników z gminy Radgoszcz, położonej w Północno-Wschodniej Małopolsce. Gminie tej dotkniętej powodzią, nasz powiat pomaga już od pewnego czasu.

[więcej ...]

15.03.2011 r. - 25. lecie Związku Strzeleckiego "Strzelec"

[więcej ...]

15.03.2011 r. - Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniu 15 marca 2011 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego odbyło się szkolenie zorganizowane przez Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski. Skierowane ono było do przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na terenie Powiatu Wągrowieckiego.

[więcej ...]

10.03.2011 r. - Studia dla trzeciego wieku

Aż 34 osoby wzięły udział w zebraniu założycielskim Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które odbyło się 10 marca br w obiekcie ZSP nr 1 w Wągrowcu. Podczas spotkania dokonano przegłosowania statutu i wyboru Komitetu Założycielskiego, który tworzą: Barbar Jurga, Halina Sobota, Krystyna Kopiejewska, Wiesława Laskowska, Zofia Zawol, Jan Maćkowiak i Władysław Smolej. Uniwersytet będzie funkcjonował pod patronatem Wydziału Zamiejscowego Gnieźnieńskiej Wyższej Szkoły Humanistyczno - Menedżerskiej "Milenium". Celem Uniwersytetu będzie kształcenie ustawiczne dorosłych 50+ oraz atrakcyjne spędzenie czasu. Obecnie komplet dokumentów został złożony w Sądzie Rejonowym w Poznaniu w celu rejestracji stowarzyszenia.

LUTY 2011

Konkurs "Młodzi Wiedzą o Funduszach"

Dobiegła końca II edycja konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach". Inicjatywa podjęta przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w tym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem - udział w lekcjach zgłosiło ponad 150 szkół. Celem prowadzonych zajęć było poinformowanie uczniów o tym, czym są Fundusze Europejskie i jakie płyną z nich korzyści, czym jest Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007- 2013 i jakie są jego cele, a także zainteresowanie uczniów tematyką Funduszy Europejskich.

[więcej ...]

19.02.2011 r. - Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców

[więcej ...]

18.02.2011 r. - Odznaczeni wągrowieccy kombatanci

Odznaczeni medalem z okazji "65-lecia zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej w latach 1941-1945" to Bonifacy Biniewski i Jan Świstak. W imieniu Prezydenta Federacji Rosyjskiej jubileuszowe medale wręczył Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Poznaniu Władimir Tkaczew. Uroczystość odbyła się w piątek, 18 lutego. Kombatanci nie kryli wzruszenia z przyznanego wyróżnienia. Złożyli na ręce Konsula serdeczne podziękowania i wyrazili nadzieje, że ich dokonania zostaną zapamiętane przez następne pokolenia.

13.02.2011 r. - VIII Zimowa Powiatowa Spartakiada LZS Mieszkańców Wsi Powiatu Wągrowieckiego

Po raz ósmy w dniu 13 lutego 2011r. odbyła się Powiatowa Zimowa Spartakiada LZS Mieszkańców Powiatu Wągrowieckiego na terenie obiektu Gimnazjum nr 3 Gminy Wągrowiec w Rąbczynie.

[więcej ...]

11.02.2011 r. - Akcja Honorowego Oddawania Krwi

Pierwsza w tym roku akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem: "Krew darem życia" odbyła się w sobotę 11 lutego 2011r. w ambulansie przed Urzędem Miejskim w Wągrowcu. W akcji wzięły udział 23 osoby, z których 17 zostało pozytywnie zakwalifikowanych przez lekarza do oddania krwi. Łącznie zebrano 7,65 litrów krwi.
Wszystkim, którzy wzięli udział w sobotniej akcji honorowego krwiodawstwa składamy serdeczne podziękowania !

STYCZEŃ 2011

31.01.2011 r. - Posiedzenie Rady Powiatowej Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Wągrowcu

[więcej ...]

31.01.2011 r. - Narada roczna Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu z udziałem Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Wojciecha Ołdyńskiego

[więcej ...]

Ferie z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej

[więcej ...]

29.01.2011 r. - VI Regionalny Konkurs Wokalistów "Graj Muzyka! 2011"

[więcej ...]

25.01.2011 r. - Przyznanie firmie "Maszpol" Handel Maszynami Budowlanymi i Sprzętem Rolniczym oraz Transport Samochodowy z Podolina specjalnego wyróżnienia w konkursie "Primus Nominatus"

Dnia 25 stycznia bieżącego roku odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu spotkanie związane z przyznaniem firmie "Maszpol" Handel Maszynami Budowlanymi i Sprzętem Rolniczym oraz Transport Samochodowy z Podolina specjalnego wyróżnienia w konkursie "Primus Nominatus".

[więcej ...]

24.01.2011 r. - 66. rocznica wyzwolenia Wągrowca

[więcej ...]

20.01.2011 r. - Modernizacja linii kolejowej Poznań-Wągrowiec

W dniu 20 stycznia 2011r. w siedzibie PKP PKL S.A. oddział w Poznaniu podpisano umowę na wykonanie modernizacji linii kolejowej na odcinku Poznań-Wągrowiec.
Na czas modernizacji planowane jest zamknięcie ruchu kolejowego na w/w trasie w okresie od czerwca do grudnia br., a uruchomione połączenie zastępcze z Wągrowca przez Rogoźno do Poznania. Ruch pociągów zostanie wznowiony pod koniec 2011r.
Zakończenie realizacji projektu przewidywane jest na luty 2013 r.

18.01.2011 r. - Wizyta młodzieży z Polski, Danii i Niemiec

W dniu 18.01.2011 r. do Starostwa Powiatowego w Wągrowcu przybyła polsko - duńsko - niemiecka grupa młodzieży wraz z opiekunami. Młodzież ta jest uczestnikami projektu realizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu, w ramach programu Comenius. Główną ideą programu jest rozwijanie wiedzy o różnorodności kultur i języków europejskich (w szczególności w odniesieniu do szkolnictwa, stylu życia) oraz zrozumienie jej wartości wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej.

[więcej ...]

Stan pojazdów zarejestrowanych na terenie Powiatu Wągrowieckiego na dzień 31.12.2010r.

[więcej ...]

Wiadomości archiwalne 2010

[więcej ...]


2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010